Plzeňští házenkáři prohráli v Karviné a extraligu vedou jen o skóre

Momentka z extraligového utkání házenkářů mezi týmy Zubří a Dukly, domácí vyhráli 29:28. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

11 2018
Házenkáři vedoucí Plzně prohráli v 15. kole extraligy v Karviné 27:30 a v čele tabulky se udrželi už jen díky lepšímu skóre oproti Zubří. Západočeši nezvládli odvetu za nedávné finále domácího poháru a v utkání ztratili šestibrankové poločasové vedení.

Plzeňanům se po změně stran zranil nejlepší střelec Jakub Tonar a utrpěli první soutěžní porážku od 4. listopadu. Karvinští se po třetí výhře za sebou posunuli na čtvrté místo před Duklu a ztrácejí na vedoucí dvojici jen dva body.

Momentky z duelu Zubří - Dukla

Mistrovská Dukla už v sobotu podlehla v neméně dramatickém šlágru domácímu Zubří těsně 28:29. V premiéře ve zrekonstruované zuberské hale po návratu z rožnovského azylu přitom druhý tým tabulky prohrával v prvním poločase už o sedm gólů a o přestávce o pět. Po změně stran se ale domácím rovněž povedl velký obrat.

Třetí Lovosice jsou jen o bod pozadu po očekávaném domácím vítězství 40:22 nad posledním Novým Veselým.