Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zranila se. Tak Kašpárková vymyslela duel Bobříků a Mikymausů

Barbora Kašpárková vymyslela brněnskou basketbalovou exhibici. | foto: ČBF / Václav Mudra

26 2016
Lesk brněnskému basketbalu se snaží vrátit současná kapitánka Žabin Barbora Kašpárková. Alespoň na jediný den. „V lednu jsem se zranila a kvůli tomu jsem přišla o reprezentační sraz a zbytek sezony. Ale u basketu jsem chtěla nějak zůstat,“ líčí 24letá Kašpárková.

Při dlouhých chvílích, kdy dávala do kupy operované rameno, si usmyslela: Co tak sehnat všechny hvězdy, jejichž kariéry jsou neodmyslitelně spjaty s Brnem?

Nápad dcery legendárního fotbalového kanonýra Karla Kroupy pomohli rozhýbat kamarádi Radek Šír a Gabriela Giacintová a díky nim se v pátek koná v hale Rosnička v Horákově ulici exhibiční duel smíšených týmů.

Diváci od 18 hodin uvidí bývalé tahounky Žabin Petru Kulichovou, Ivanu Večeřovou, Romanu Hejdovou či Hanu Horákovou.

Z basketbalistů přislíbil účast Petr Czudek, Michal Křemen či Patrik Auda s Petrem Bendou. Poslední dva se s českou reprezentací budou od června snažit postoupit na olympiádu.

S kariérou se budou loučit výteční střelci Jaroslav Prášil a Veronika Vlková.

Hráče a hráčky si trenéři týmů Bobříků a Mikymausů vylosovali.

Proč takové legrační názvy? Jeden výběr povede současný majitel a trenér Žabin Jan Bobrovský, jeho protějškem bude legendární Miroslav „Miki“ Pospíšil.

„Upřímně jsme měli strach trenérům takové názvy navrhnout. Ale tím, že je to pro dobrou věc, oba svolili a byli perfektní,“ usměje se organizátorka Kašpárková. Výtěžek ze zápasu s podtitulem Hvězdy spolu podpoří dvouletou Aničku, kterou čeká nákladná operace ruky v zahraničí. Vstupné činí 80 korun.

Basketbalový trenér Miroslav Pospíšil

Miroslav Pospíšil

Jan Bobrovský, trenér basketbalistek IMOS Brno

Jan Bobrovský

„Nevím, jestli to bude oslava basketu, ale jako charitativní akce to je pěkné,“ prohodí Bobrovský. „Mám teď jiné starosti, jak se bavit,“ zabručí jeden z nejúspěšnějších koučů české historie, který se snaží vzkřísit vadnoucí Žabiny.

Bobříci

Míla Svobodová Šibalová

Ivana Večeřová

Kateřina Sedláková

Zuzana Žirková

Romana Stehlíková

Tereza Pecková

Petra Kulichová

Štěpán Vrubl

Jiří Černošek

Ivo Prachař

Michal Křemen

Patrik Auda

Jaroslav Prášil

Roman Zachrla

Jan Bobrovský – trenér

Milan Veverka – asistent trenéra

Mikymausové

Hana Horáková

Michaela Stejskalová

Romana Hejdová

Eva Vítečková

Klára Křivánková

Veronika Vlková

Joyce Cousseins-Smithová

Petr Czudek

Jan Křivánek

Aleš Kočvara

Petr Benda

Jakub Krakovič

Odřej Šiška

Filip Šmíd

Radek Nečas

Miroslav Pospíšil - trenér

Josef Jelínek – asistent trenéra

Zatímco Bobrovský při středečním setkání s novináři přiznal, že nestudoval, jaké hráče si do týmu vylosoval, naopak „Miki“ Pospíšil z náprsní kapsy několikrát pro kontrolu vytáhl papírek se jmény svých svěřenců.

„S Honzou se ještě musíme domluvit, jestli budou hrát tři kluci a dvě holky, anebo naopak,“ líčí bývalý úspěšný trenér.

„Dnes jsou ale muži na takové úrovni jako ženy. Už jsem kdysi vyslovil, že kdo umí dvojtakt, hraje ligu. A kdo ho promění, je v nároďáku,“ sděluje velký kritik současných poměrů v brněnském basketbalu, jenž se podivuje nejen nad stěhováním klubu MMCITÉ Brno z haly Morendy do Univerzitního kampusu v Bohunicích.

„Celé setkání bude taková nostalgie a vzpomínka, ale beru to i jako rozlučku s mužským basketem v Brně,“ tvrdí Pospíšil.

Zároveň se v Žabovřeskách bude připomínat desetileté výročí od triumfu v Eurolize a 70 let od prvního domácího titulu brněnských basketbalistů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze