Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Evropa je generálkou na svět

29 2006
L'Argentiere la Bessée - Měsíc před mistrovstvím světa, které bude hostit umělý kanál v Praze-Tróji, absolvují čeští vodní slalomáři důležitou prověrku formy. Od pátku do neděle budou bojovat na mistrovství Evropy ve Francii u L'Argentiere la Bessée na řece Durance. Český tým se na šampionátu představí v nejsilnějším složení.

Na třetí titul v řadě bude útočit bronzová deblkanoe z olympiády v Aténách Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Stříbro obhajují dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová a další deblová posádka Jaroslavové Pospíšil s Pollertem.

Bronz loni ve slovinském Tacenu přidala také kajakářka Irena Pavelková.

"Jsem optimista, letos to českým lodím jezdí dobře," uvedl trenér reprezentace Jiří Pultera.

Ve formě je letos i třetí česká posádka v kategorii C2 Marek Jiras a Tomáš Máder, dobře po několika letech stagnace jezdí také kajakář Tomáš Kobes, daří se kanoistovi Tomáši Indruchovi.

Řeka Durance však českým lodím vyhovovat nemusí, neboť je přírodní, zatímco tuzemští závodníci jsou zvyklí jezdit na umělých kanálech. Navíc nemá moc velký průtok.

"Slíbili, že ho ještě zvýší, tak uvidíme," prohlásil Pultera.

Reprezentace dorazila do dějiště šampionátu v úterý a má za sebou první tréninky. Na řece už navíc vodáci jezdili na začátku června cestou mezi jednotlivými závody Světového poháru.

Nezvyklý program mistrovství Evropy startuje páteční dopolední kvalifikací v kategoriích K1 ženy a C1 mužů, odpoledne se pojede o medaile v závodě tříčlenných družstev.

Obdobný program je připraven na sobotu pro kategorie C2 a K1 mužů. V neděli se pojedou semifinálové a finálové jízdy jednotlivců.

Nominace ČR:
Muži:
K1:
Ondřej Raab, Lukáš Kubričan, Tomáš Kobes. C1: Stanislav Ježek, Tomáš Indruch, Jan Mašek. C2: Marek Jiras - Tomáš Máder, Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek, Jaroslav Pospíšil - Jaroslav Pollert.
Ženy:
K1:
Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marie Řihošková.

Autoři: ,


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze