Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cesta reprezentantek. Z Klatov vede až na domácí Eurobasket

Ivan Beneš na tréninku české ženské reprezentace | foto: ČBF / Václav Mudra

23 2016
Reprezentační výběr basketbalistek rozbil v pondělí tréninkový kemp v Klatovech. Týden se tady bude pod vedením trenéra Ivana Beneše připravovat čtrnáctka hráček. Na konci celého cyklu bude mistrovství Evropy, které hostí příští rok Praha a Hradec Králové.

Česká republika díky tomu nemusí podstoupit složitou kvalifikaci, účast na domácím Euru má jistou. I proto si nyní mohli trenéři dovolit vynechat z nominace basketbalistky mistrovského USK Praha i další ostřílené reprezentantky. Z kádru, jenž absolvoval loňské mistrovství Evropy, není v Klatovech ani jediná hráčka.

„Trenéři nechtějí opory přetěžovat, mají toho dost ve svých klubech. Teď je ideální období, aby si vyzkoušeli nové hráčky,“ uvedl v telefonickém rozhovoru mluvčí basketbalového svazu Martin Peterka.

A nejde ani tak o úplné novicky, vesměs jsou to bývalé či současné mládežnické reprezentantky.

Omlazený tým už absolvoval v minulém týdnu dva přípravné zápasy v Polsku, oficiální zápas v Krosně prohrál 52:72, za zavřenými dveřmi pak padl 51:64.

„S výjezdem do Polska jsme spokojeni, odehráli jsme kvalitní zápasy a na hřiště se dostaly všechny holky. Nikdo nás nezklamal, naopak jsme byli příjemně překvapeni, jaký jsme s tak mladým a nesehraným týmem proti silnému soupeři schopni předvést výkon,“ říkal přesto trenér Beneš po první herní prověrce.

Teď přijel s lehce obměněným kádrem do Klatov k dalšímu přípravnému bloku, který potrvá až do pátku. Pak se řada hráček přesune do Karlových Varů, kde se hraje 28. a 29. února Final Four Českého poháru.

A proč si reprezentační výběr basketbalistek vybral k přípravě právě Klatovy? „Už tady proběhla dvě soustředění loni, hráčky to prostředí dobře znají. Mají tady vše, co potřebují, ubytování i hala jsou blízko u sebe. Areál se nachází mimo centrum města, je tady klid na přípravu,“ vysvětloval mluvčí basketbalového svazu Martin Peterka.

Není tedy ani vyloučeno, že se sem před samotným šampionátem ještě vrátí. To už bude jasnější, kolik hráček dojde z Klatov až na domácí mistrovství Evropy 2017.

Nominace basketbalistek na přípravný kemp v Klatovech

Rozehrávačky: Zavázalová (Hradec Králové), Záplatová, Mircová (obě VŠ Praha),

Křídla: Sedláčková (Ostrava), Verlíková (Nymburk), Pudláková, Krejzová, Opočenská, T. Šípová (všechny VŠ Praha), Adamcová (Valosun Brno), Gaislerová (Strakonice), Šoukalová (Žabiny Brno),

Pivotky: Vojtíková (Ostrava), Rokošová (Karlovy Vary).Najdete na iDNES.czmobilní verze