Postupové ambice jednotlivých týmů zamotala nejenom česká výhra nad Polskem 69:68, ale také chorvatské vítězství nad Gruzií v poměru 77:76.
Jasně rozdané se nyní jeví postupové karty ve skupině D. Výběry Řecka, Finska a Itálie zvítězily i ve svých druhých zápasech. Mimo postup se tak nyní nacházejí turečtí vicemistři světa i ruští držitelé bronzu z loňského olympijského turnaje.
Ve skupině A se na vítěznou vlnu vrátila Francie, která si jasně poradila s Velkou Británií 88:65. Naopak Němci, kteří ve středu přehráli Francouze, nyní v prodloužení nestačili na Belgii.
Černohorci sahali ve skupině B po druhé výhře o jediný bod, tentokrát v utkání s Lotyšskem . A znovu mohl být za hrdinu naturalizovaný Američan Tyrese Rice, který se prosadil tříbodovou akcí 11 sekund před koncem Jenže Kristaps Janičenoks byl proti a skóre otočil. Na jeho trefu už Rice odpovědět nedokázal, jeho tým prohrál 72:73.
Makedonští hrdinové předloňského Eurobasketu letos padli i podruhé, tentokrát Litvě 67:75. A Srbové už myslí na postup. v derby přehráli Bosnu a Hercegovinu 77:67.
Mistrovství Evropy basketbalistů - zákl. skupiny
Skupina A (Lublaň):
Ukrajina - Izrael 74:67 (35:26)
Belgie - Německo 77:73 po prodl. (63:63, 35:26)
Francie - Velká Británie 88:65 (45:37)
Tabulka skupiny A
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Ukrajina | 2 | 2 | 0 | 132:124 | 4 |
2. | Francie | 2 | 1 | 1 | 162:145 | 3 |
3. | Belgie | 2 | 1 | 1 | 134:131 | 3 |
4. | Německo | 2 | 1 | 1 | 153:151 | 3 |
5. | Velká Británie | 2 | 1 | 1 | 140:159 | 3 |
6. | Izrael | 2 | 0 | 2 | 138:149 | 2 |
Skupina B (Jesenice):
Černá Hora - Lotyšsko 72:73 (37:37)
Srbsko - Bosna a Hercegovina 77:67 (45:31)
Litva - Makedonie 75:67 (39:33)
Tabulka skupiny B
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Srbsko | 2 | 2 | 0 | 140:123 | 4 |
2. | Lotyšsko | 2 | 2 | 0 | 159:147 | 4 |
3. | Litva | 2 | 1 | 1 | 131:130 | 3 |
4. | Černá Hora | 2 | 1 | 1 | 153:153 | 3 |
5. | Makedonie | 2 | 0 | 2 | 147:156 | 2 |
6. | Bosna a Hercegovina | 2 | 0 | 2 | 142:163 | 2 |
Skupina C (Celje):
Chorvatsko - Gruzie 77:76 (35:34)
Česká republika - Polsko 69:68 (34:38)
Slovinsko - Španělsko 78:69 (25:33)
Tabulka skupiny C
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Slovinsko | 2 | 2 | 0 | 140:129 | 4 |
2. | Španělsko | 2 | 1 | 1 | 137:118 | 3 |
3. | Gruzie | 2 | 1 | 1 | 160:144 | 3 |
4. | Česká republika | 2 | 1 | 1 | 129:130 | 3 |
5. | Chorvatsko | 2 | 1 | 1 | 117:144 | 3 |
6. | Polsko | 2 | 0 | 2 | 135:153 | 2 |
Skupina D (Koper):
Finsko - Švédsko 81:60 (48:31)
Itálie - Turecko 90:75 (44:34)
Řecko - Rusko 80:71 (41:34)
Tabulka skupiny D
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Řecko | 2 | 2 | 0 | 159:122 | 4 |
2. | Finsko | 2 | 2 | 0 | 142:115 | 4 |
3. | Itálie | 2 | 2 | 0 | 166:144 | 4 |
4. | Rusko | 2 | 0 | 2 | 140:156 | 2 |
5. | Turecko | 2 | 0 | 2 | 130:151 | 2 |
6. | Švédsko | 2 | 0 | 2 | 111:160 | 2 |