Česká florbalistka Denisa Ratajová (v červeném) se ocitla na zemi po souboji se...

Česká florbalistka Denisa Ratajová (v červeném) se ocitla na zemi po souboji se švýcarskou soupeřkou v zápase o bronz na mistrovství světa. | foto: IFF

České florbalistky podlehly Švédsku gólem z poslední minuty

• 0
České florbalistky podlehly v prvním utkání na Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu Švédsku 6:7. Po první třetině prohrávaly 1:4, ale dokázaly vyrovnat na 5:5 i na 6:6. Ve prospěch úřadujících mistryň světa rozhodla duel až půl minuty před koncem Amanda Delgadová Johanssonová.

V českém dresu si připsala tři body za dvě branky a jednu asistenci Denisa Ratajová. Za vítězky zaznamenala hattrick a jednu přihrávku Sofia Joelssonová a rovněž čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí zaznamenala Ellen Rasmussenová.

Český tým už v šesté minutě prohrával 0:3. V úvodní minutě otevřela skóre Johanna Hultgrenová a pak se prosadila dvakrát Joelssonová. Na snížení Ratajové odpověděla 50 sekund před koncem úvodního dějství Rasmussenová.

„V první části nám neprocházely přihrávky a špatně jsme se rozhodovaly. Naše nahrávky byly nekvalitní, s čímž se těžko hraje,“ uvedla pro web ceskyflorbal.cz útočnice Eliška Krupnová.

V 28. minutě překonala Sophii Lundmarkovou Mlejnková a za čtyři minuty vrátila Švédsku tříbrankový náskok Rasmussenová. Do konce druhé části ale smazaly ztrátu Krupnová, Urbánková a Ratajová. „Zvýšily jsme přesnost kombinací. Z toho pak plynuly naše protiútoky a vyplatilo se nám to,“ připomněla jedna z úspěšných střelkyň Krupnová.

Po 52 vteřinách třetí části vrátila Seveřankám náskok Joelssonová, která dovršila hattrick. V 53. minutě opět dala Rhynerovu výběru naději na překvapení Adéla Bočanová, ale v čase 59:30 rozhodla Delgadová Johanssonová.

„Mám smíšené pocity, protože jsem naštvaná, jak to bylo blízko. Zároveň jsem nadšená, jak jsme hrály a dřely. Nikdy bych si nemyslela, že Švédsko proti nám bude hrát na dvě lajny a nasadí úplný top, který tady teď má ve formě,“ prohlásila Krupnová.

V sobotu čeká český tým od 16:00 duel s Finskem.

Česko - Švédsko 6:7 (1:4, 4:1, 1:2) (1:4, 4:1, 1:2)

Branky: 06:30. Ratajová (Jiráková), 27:33. Mlejnková (Koníčková), 33:05. Krupnová (Ratajová), 35:36. Urbánková (Krupnová), 38:39. Ratajová (Jiráková), 52:27. Bočanová (Hermannová) - 00:06. Hultgrenová (Strandbergová), 03:45. Joelssonová (Rasmussenová), 05:59. Joelssonová (Rasmussenová), 19:10. Rasmussenová, 32:24. Rasmussenová (Joelssonová), 40:52. Joelssonová (Wibronová), 59:30. Johanssonová (Wibronová). Rozhodčí: Juhani Kirves a Henrik Snellman. Diváci: 326.

Česko Christianová (Příleská) – Tožičková, Jiráková – Ratajová, Krupnová, Urbánková; Beranková, Hermannová – Řepková, Bočanová, Kubišová; Koníčková, Kotzurová – Enenkelová, Martináková, Mlejnková; Plášková, Pekárková, Hanzlíková

Švédsko Lundmarková(Hillová) – Tschopová, Strandbergová – Hultgrenová, Wijková, Gustafssonová; Krantzová, Sundbergová – Joelssonová, Rasmussenová, Wibronová; Svanstromová, Aggestalová – Sjodinová, Mobergová, Bjorkmanová; Bobergová – Delgadová, Fjellstedtová