Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do volejbalového Karlovarska přichází americký univerzál Mochalski

Eric Mochalski (vlevo) v dresu Ach Lublaň | foto: CEV.lu

11 2016
Erich Mochalski posiluje VK Karlovarsko. Třiadvacetiletý Američan dovedl v posledních dvou sezonách mužstvo ACH Volley Lublaň k titulům ve slovinské lize a zářil i v Lize mistrů.

„Je to mladý ambiciózní kluk, který by měl chtít týmu pomoct k nejlepším možným výsledkům,“ charakterizuje svého nového svěřence trenér Jiří Novák.

Eric Mochalski sportovně vynikal už v rámci systému amerického školství, a tak přišla brzy nabídka ze zámoří, z Evropy. V nejlepším slovinském klubu se Eric ihned zabydlel jako první univerzál a nyní se po dvou úspěšných sezonách posouvá dál, do české extraligy.

„Když jsem se rozhodoval před touhle sezonou, věděl jsem, že česká liga je na vysoké úrovni a trenérské vedení je zde taky kvalitní,“ svěřil se Mochalski. „Jsem nadšený, že jsem v Karlovarsku. Oni mi věří, dávají mi příležitost dál snít můj volejbalový sen. Všichni budeme tvrdě pracovat na tom, abychom uspěli v lize a prosadili se i v Poháru CEV.“

Eric Mochalski

Narozen: 31. července 1992 v Manhattan Beach (Kalifornie)

Výška: 200 cm

Post: univerzál

Kariéra: Stanford University (USA), ACH Volley Lublaň (SLO)

Úspěchy: 2x mistr Slovinska, účast v Lize mistrů

Osobní: otec David Mochalski byl na konci 70. let členem juniorské reprezentace. Poté působil v klubových soutěžích v Nizozemsku a v Itálii. Ve Spojených státech se Eric jako dobrovolník dlouhodobě staral o handicapované děti.

Karlovarsko nastoupí v nadcházející sezoně podruhé v řadě ve druhé nejhodnotnější klubové soutěži. Cestu za úspěchem v Poháru CEV má dláždit i Eric Mochalski. „Pro fanoušky to určitě bude přitažlivé jméno, atraktivní hráč,“ poznamenal čestný prezident klubu Josef Novotný. „Jsme rádi, že v klubu zůstal Kriško, Američan ho bude velmi zdatně doplňovat.“

Dosavadní první univerzál Karlovarska Michal Kriško vytvoří s mistrem Slovinska možná nejkvalitnější extraligovou dvojici diagonálních hráčů.

„Jeho dosah ve výskoku je 354 centimetrů a na bloku 340, z toho bude pramenit jeho sebevědomí,“ upozornil Josef Novotný na předpoklady amerického univerzála. „A to je v pořádku, bez sebevědomí se volejbal hrát nedá. Věřím, že mezi těmito dvěma bude zdravá rivalita a s bojem o místo v sestavě poroste jejich výkonnost.“

Právě herní kvality teprve rozhodnou o pozici prvního a druhého univerzála. Příští sezona má navíc pro VK ČEZ Karlovarsko tři zásadní vrcholy: extraligu, domácí pohár a evropské soutěže.

„Oba se budou o místo rvát,“ má jasno trenér Novák. „Já nebudu favorizovat žádného z nich. Hrát bude ten, kdo bude lepší.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze