Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Engeho premiéru v CART odložil oheň

29 2003
Fontana - Obrovské požáry, které ohrožují americkou Kalifornii, se dotkly také automobilového sportu. Vedené série CART oznámilo, že se z bezpečnostních důvodů na neurčito odkládá poslední podnik šampionátu, který se měl jet na okruhu Fontana Superspeedway. Tím je také odložena očekávaná premiéra Tomáše Engeho v této soutěži.

Podle šéfa závodiště Billa Millera chtělo vedení série CART, aby se závod jel podle plánu. Po dlouhých diskusích se nakonec z bezpečnostních důvodů dohodli na odložení. "Zdálo se jim, že se situace může do té doby uklidnit. To je sice pravda, ale odpovědnost poneseme my," řekl Miller.

Nový termín zatím nebyl stanoven, vzhledem k velké vytíženosti závodiště ale připadá do konce roku v úvahu jen několik volných dní. "Závod zatím nebyl zrušen, jen odložen," dodal Miller.

Požáry v Kalifornii vypukly minulý týden severně od Fontany. Podle Millera se prý plameny přiblížily až na osm kilometrů od závodiště a bylo to znát i na kvalitě ovzduší.

Oheň zachvátil 200 tisíc hektarů okresu San Bernadino a vyžádal si 17 lidských životů. O jeho uhašení se pokouší více než sedm tisíc hasičů.

Engeho manažér Antonín Charouz má podle informací deníku Sport jméno stáje, v níž jeho svěřence čeká debut, oznámit během středy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze