Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge ztratil závod už před startem

12 2000
B u d a p e š ť - Velkou smůlu měl pilot formule 3000 Tomáš Enge při Velké ceně Maďarska na Hungaroringu. Před startem zahřívacího kola se mu nepodařilo nastartovat, mechanici jej museli roztlačit, a tak přišel o svou desátou pozici a vyjížděl až poslední. Postupně se propracovával vpřed, ale na okruhu, který svými čtrnácti zatáčkami nedává příliš šancí k předjíždění, už mohl jen vzpomínat na čtrnáct dní starý triumf při Grand Prix Německa. Vítězství získal Brazilec Jonquera před Španělem Alonsem a Mauriciem.

Jezdec stáje mySAP.com, bojoval, ale na nerovné trati, jejíž povrch nebyl po častých výjezdech závodníků z trati úplně čistý, dostal ještě hodiny, jednou se podíval i mimo trať a nakonec dojel do cíle na sedmnáctém místě. V celkovém pořadí se dělí Enge o čtvrté místo.

"Příčinou problému byl zaseklý startér a motor tudíž nešlo nastartovat. Jedná se o závadu, za kterou nezodpovídá nikdo z našeho týmu, ale výrobce vozu," uvedl Enge. Identické závodní automobily s označením B99-50 dodává pro šampionát formule 3000 firma Lola.

K hodinám, při nichž se otočil kolem své osy jezdec řekl: "Stalo se to ve chvíli, kdy byl na trati bezpečnostní vůz a domníval jsem se, že už zajede do boxů. Nechal jsem si před sebou velkou mezeru, ale při zrychlování jsem byl bohužel příliš rychlý."

V dalším průběhu závodu se český pilot dostal mimo trať po souboji s Brazilcem Haberfeldem. "Měl jsem na předjetí, ale on byl tvrdý a vytlačil mě."

"Škoda, vůz byl nastaven lépe než při tréninku, ale bohužel na body to nebylo," litoval Enge.

Výsledky Velké ceny Maďarska: 1. Junqueira (Braz.) 1:21:30,052, 2. Alonso (Šp.) -0,594, 3. Mauricio (Braz.) -5,813, 4. Minassian (Fr.) -11,141, 5. Wilson (Brit.) -12,505, 6. Bernoldi (Braz.) -18,102, ...17. Enge (ČR) -55,382.
Průběžné pořadí: 1. Junqueira 48 bodů, 2. Minassian 41, 3. Webber (Austr.) 21, 4. Enge a Wilson oba 14, 6. Saelens (Belg.) 12, 7. Manning (Brit.) 10, 8. Bourdais (Fr.) 9.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze