Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge zajel při tréninku až desátý čas

11 2000
B u d a p e š ť - Desátý čas zajel český automobilový jezdec Tomáš Enge ze stáje mySAP.com team v kvalifikačním tréninku na devátý podnik Mezinárodního mistrovství FIA formule 3000, který se jede v sobotu na maďarském okruhu Hungaroring v Budapešti. Nejrychlejšího času dosáhl Brazilec Bruno Junqueira, jenž byl o více než sekundu rychlejší než český reprezentant.

Krátce před tréninkem se přehnala nad okruhem přeháňka, ale povrch trati rychle oschl a kvalifikace začala na suchu. Brazilský jezdec byl nejrychlejší v obou kvalifikačních půlhodinách, pouze v té druhé ho nakrátko předstihli Španěl Alonso a Brit Wilson. Enge vylepšil svůj čas z prvního tréninku o téměř osm desetin sekundy a posunul se na chvíli na páté místo.

V polovině druhé kvalifikace zajel do boxů k výměně pneumatik a kvůli úpravě nastavení vozu, ale maximum se mu už v posledních minutách zlepšit nepodařilo. Trať se postupně zrychlovala a několik jezdců vylepšilo své časy až v samotném závěru tréninku. Engeho tak odsunuli o několik příček níže.

"Na začátku tréninku byla trať ještě na několika místech mokrá, a tak jsme museli několik minut čekat," líčil kvalifikaci Enge. "Během první části a ještě na začátku druhé  půlhodinovky jsme pracovali s nedotáčivostí vozu. Patnáct minut před koncem jsem zajel do boxů vyměnit pneumatiky a nastavit lépe auto. Po provedených úpravách se však stalo příliš přetáčivé, a proto jsem svůj dříve dosažený čas už nemohl překonat," litoval český jezdec.

K vyhlídkám pro sobotní závod Enge dodal: "Bohužel stojím na špinavější straně trati, takže start bude o to obtížnější. Situace v první zatáčce může být hodně dramatická, protože přede mnou stojí několik ostřejších jezdců. Nechci však předbíhat událostem, každopádně se na této trati prakticky nedá předjíždět."

V průběžném pořadí třetí Australan Webber, který je o sedm bodů před Engem, odstartuje jedenáctý poté, co byl o 0,051 sekundy pomalejší než český závodník. Z jezdců, kteří by mohli ohrozit Engeho, jsou po tréninku další Brit Manning osmý, Belgičan Saelens třináctý, Francouz Bourdais čtrnáctý a Ital Gollin patnáctý.

Výsledky kvalifikačního tréninku: 1. Junqueira (Braz.) 1:27,531 (prům. rychlost 163,484/hod.), 2. Wilson (Brit.) 1:27,904, 3. Alonso (Šp.) 1:28,196, 4. Minassian (Fr.) 1:28,292, 5. Mauricio (Braz.) 1:28,301, 6. Bernoldi (Braz.) 1:28,382, ... 10. Enge (ČR) 1:28,567.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze