Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge ukončil sezonu na šestém místě

26 2000
S p a - F r a n c o r ch a m p s - Brazilec Bruno Junqueira uhájil v závěrečném závodu seriálu formule 3000 první místo a stal se novým mistrem mezinárodního šampionátu. K triumfu mu stačilo i dnešní deváté místo. Se ziskem 48 bodů zvítězil o tři body před Francouzem Nicolasem Minassianem, který dojel po velkém boji třetí. Tomáš Enge skončil šestý a stejné místo mu patří i v konečném hodnocení.
Závodu dominovaly stejně jako kvalifikaci vozy týmu Astromega. První místo na startovním roštu dokonale zužitkoval Fernando Alonso, který se ostatním rychle vzdálil. O druhé místo se utkala čtveřice závodníků, nejúspěšnější byl Junqueira. Hned v prvním kole ale došlo k havárii, po které zůstal monopost Brazilce Haberfellda stát na trati a na okruh musel vyjet zpomalovací vůz.

Poté, co byl závod znovu odstartován, vyrazil opět nikým neohrožován Alonso a vytvořil si bezpečný náskok. Druhý jezdil dlouho Junqueira, který měl v boji o titul už jen jediného soupeře Minassiana. V úvodu se zdálo, že Brazilec svůj náskok lehce uhájí, neboť Francouz jezdil až osmý. Junqueira se však začal kvůli problémům s vozem propadat, Minassian se naopak probíjel vpřed.

Enge, který startoval ze třináctého místa, se postupně zlepšoval. V polovině závodu předjel Junqueiru a dostal se na bodované šesté místo. Několik kol před koncem se musel v zatáčce tvrdě bránit útoku Leinderse. Belgičan se snažil před Engeho natlačit, ale skončil v únikové zóně. Český závodník, jenž rovněž vyjel z trati, se dokázal vrátit a uhájil svou pozici.

V celkovém hodnocení však přesto klesl ze čtvrtého na šesté místo. O dva body se před něho se dostal vítězný Alonso a o bod Engeho předstihl pátý Brit Wilson.

Výsledky:
1. Alonso (Šp.) 1:08:04,864 hod., 2. Goossens (Bel.) -14,601, 3. Minassian (Fr.) -15,337, 4. Saelens (Bel.) -22,172, 5. Wilson (Brit.) -27,969, 6. Enge (ČR) -38,445
Konečné pořadí:
1. Junqueira (Braz.)48 bodů, 2. Minassian 45, 3. Webber (Austr.) 21, 4. Alonso 17, 5. Wilson 16, 6. Enge 15, 7. Saelens 15, 8. Manning (Brit.) 10.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze