Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge přicestuje do Vyškova až večer

12 2003
Vyškov - Prakticky přímo z testů vozu IRL stáje Panther Racing v americké Kalifornii zamíří Tomáš Enge na sobotní start automobilové Böttcher rallye. V ní se představí s vozem Škoda Octavia WRC plzeňské stáje ProRacing International. Enge je totiž v republice očekáván až v pátek večer. Pořadatelům vyškovské soutěže se zatím prezentovalo 89 posádek soudobých vozů a necelá dvacítka historiků. Rallye, která je předposledním podnikem českého šampionátu ve sprintrallye, startuje zítra dopoledne ve Vyškově.

Ze startovní listiny Böttcher rallye zatím vypadl jen jeden z vozů WRC - odhlásil se Antonín Kočař s vozem Škoda Octavia WRC. Zbývajících sedm "wéercéček" už je na místě.

Ovšem nejzajímavější hodiny před startem prožívá stáj ProRacing International. S její Škodou Octavia WRC má jet první Čech, který startoval ve formuli 1, Tomáš Enge. Jenže ten je očekáván na Ruzyňském letišti až dnes pozdě večer. Přiletí z Kalifornie, kde testoval monopost týmu Panther Racing.

"Tomášovo letadlo by mělo přistát ve 22.30 hodin. Na trénink tedy čas není, ale navigátor Petr Gross má už napsané rozpisy rychlostních zkoušek. Věřím, že Tomáš všechno zvládne, především časový posun. Petr je navíc nesmírně zkušený spolujezdec a určitě Tomášovi roli usnadní," prohlásil manažer ProRacingu Marek Šilhánek.

Enge připustil, že absolvuje zřejmě nejnáročnější soutěž jeho krátké rallyeové kariéry. Automobilovým soutěžím se totiž věnuje jen od letošního jara. "Soutěž je relativně krátká, tudíž bude málo času na přivyknutí vozu. Navíc do soutěžního auta skočím rovnou z testu na oválu, což je něco kompletně jiného, takže nemáme příliš velké ambice. Ale samozřejmě se hodně těším, bude to další adrenalinový zážitek se smyky na lesních cestách. Doufám, že se mi opět podaří pobavit diváky," prohlásil Tomáš Enge.

Jeho navigátor Petr Gross si vzhledem k okolnostem nedělá naděje na velký výsledek. "Před soutěží budeme mít čas asi jen na jediný průjezd každé zkoušky, což bude znatelný handicap. Po Barum Rallye možná někdo bude mít velké očekávání, ale my jsme realisty a hlavním cílem bude dokončit soutěž. Když se dohodnul start ve Vyškově, o testu IRL se ještě nevědělo, takže Tomáš to bude mít hodně těžké. Nechceme však zklamat fanoušky ani partnery, proto ve Vyškově pojedeme," řekl Gross.

Soutěž odstartuje z vyškovského Masarykova náměstí zítra v 8 hodin ráno, ale první rychlostní zkouška odstartuje o více než hodinu později. Po prvních třech erzetách následuje kontrola přeskupení v Úpalí a servis v tradičním prostoru heliportu. Na vyškovské náměstí do cíle se první posádka vrátí v půl třetí odpoledne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze