Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge je nakonec šestý

28 2000
Tomáš Enge byl sice jednou z hlavních postav posledního závodu formule 3000 v Belgii, přesto ale klesl v konečném pořadí mezinárodního mistrovství o dvě příčky. Svou druhou úplnou sezonu v mistrovství skončil jako šestý, ačkoli před finále na okruhu ve Spa to vypadalo na bezpečné čtvrté místo. "Jsem spokojen tak napůl. Vyhrál jsem závod v Německu, ale cíl, být celkově do čtvrtého místa, mi nevyšel," řekl Enge. Hlavní příčinou propadu byla Engeho chyba ve druhém měřeném tréninku v pátek. "Vyjížděl jsem z boxů s chladnými pneumatikami a zbytečně jsem spěchal před přijíždějící skupinou jezdců. Proto jsem dostal smyk a skončil ve štěrku," popisuje Enge, jenž trať opustil ve své nejmilejší zatáčce Eau Rouge. Po první kvalifikaci byl přitom čtvrtý a auto měl naladěné skvěle. "Myslím, že bych byl na startu nejhůř pátý, ale to je jen kdyby," poznamenal Enge, který poklesl až na třináctou startovní pozici. Po startu se nikam nehnal a opatrnost se vyplatila. Jen co se rozkoukal, na soupeře zaútočil. Předjížděl jednoho za druhým a celkem jich zdolal pět. Vždy se mu to povedlo na rovince Kemmel, vinoucí se od Eau Rouge. Prodral se až na šesté místo, ale to už přišly problémy s vozem. "Auto začalo být přetáčivé a já měl co dělat, abych se udržel na trati," líčí Enge. V závěru jezdec zachoval klid, když na něho zatlačil domácí Leinders. Enge si držel v nájezdu do zatáčky Les Combes svou stopu, zatímco Belgičan se do oblouku nevešel a skončil mimo trať. Engeho v konečném pořadí přeskočil po závodě v Belgii vítěz Alonso a pátý Wilson.

Výsledky: 1. Alonso (Šp.) 1:08:04,864, 2. Goossens (Belg.) -14,601, 3. Minassian (Fr.) -15,337, 4. Saelens (Belg.) -22,172, 5. Wilson (Brit.) -27,969, 6. Enge -38,445.

Konečné pořadí: 1. Junqueira (Braz.) 48, 2. Minassian 45, 3. Webber (Austr.) 21, 4. Alonso 17, 5. Wilson (Brit.) 16, 6. Enge 15, 7. Saelens 15, 8. Manning (Brit.) 10.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze