Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Enge: bránil jsem si své soukromí

25 2003
Praha - Automobilový závodník Tomáš Enge vydal prohlášení ke čtvrtečnímu incidentu na diskotéce v Liberci, kde měl odebrat digitální fotoaparát jednomu z návštěvníků, který jej fotografoval. "K určitému incidentu došlo, nicméně jeho průběh byl značně odlišný od toho, jak byla situace prezentována," píše Enge.

"Ve čtvrtek večer jsem byl po sponzorské společenské akci požádán zástupci firmy, abych jim ukázal Liberec. Všichni jsme byli v oblecích a normálně jsme se bavili," popisuje Enge průbeh večera na jedné z libereckých diskoték.

S fanoušky si prý normálně povídal, požádal je však, aby fotografování nechali na Pražský rallyesprint. "Bez problémů s tím souhlasili a kamarádsky jsme se rozešli. Bohužel poté se objevil jiný člověk, který mě začal fotit digitálním přístrojem, přestože jsem jej předtím žádal, aby tak nečinil," vysvětluje v oficiálním prohlášení závodník.

Studenta, který incident později oznámil policii, požádal, aby mu sdělil své jméno a adresu s tím, že si fotoaparát vezme a po smazání fotografií ho druhý den doveze k němu domů.

"Dotyčný s tím souhlasil. Následně jsem odjel, ale po asi půl kilometru jsem zastavil  a poprosil kamaráda, aby s ním přijel, že fotky smažeme ihned. Dvě jsme smazali, ale pak došly baterie a proto jsem mu sdělil, že mu ten fotoaparát vrátím v pátek, jak jsme se předtím dohodli."

Tomáš Enge chtěl prý mít jistotu, že všechny pořízené fotografie byly smazány. "Ten muž však nesouhlasil a pokusil se otevřít dveře mého vozu, což se mu však nepodařilo. Není tedy pravdou, jak bylo uvedeno, že seděl u mě ve voze a vypadnul. Údajný poškozený též uvedl, že jsem ho udeřil do obličeje, což nepotvrdili ani jeho svědci."

V pátek dorazili za Tomášem Engem policisté, kteří začali případ vyšetřovat. "Chápu, že se podnětem musí zabývat, ačkoliv s klasifikací případu ani v nejmenším nesouhlasím, protože jsem v žádném případě neměl v úmyslu si fotoaparát ponechat."

Závodník řeší další postup s právníkem. "Ta záležitost mi přijde velmi nešťastná, lidé od motorismu ví, že patřím mezi nejvstřícnější jezdce ve vztahu vůči fanouškům a divákům, jen výjimečně odmítnu fotografii nebo žádost o podpis. V tomto případě však nešlo o žádnou oficiální událost a rád bych si udržel určité soukromí," uzavřel Enge své prohlášení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze