Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kateřina Emmons po dvou letech: Střelecká hvězda se vrací k závodění

Kateřina Emmons v kvalifikaci na 10 metrů ze vzduchové pušky. (28. července 2012) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

11 2014
Sportovní střelkyně Kateřina Emmons se podruhé po mateřské dovolené vrací k závodění. Loni v červnu přivedla na svět syna Martina Henryho, bratra dnes pětileté Julie, a v sobotu se postaví na palební čáru mezinárodního vzduchovkového závodu v Berlíně. Pro Emmons to bude první srovnání s konkurencí po takřka dvouleté přestávce.

"Není to typický tréninkový závod, bude tam i zahraniční konkurence. Chtěla bych vidět přímé srovnání a hlavně se dostat do závodnického tempa," prohlásila na svém webu před obnovenou soutěžní premiérou v Německu česká trojnásobná olympijská medailistka, vítězka z Pekingu ve vzduchové pušce.

"Je to taková zkouška a ověření toho, zda vše funguje tak dobře jako v tréninku, kde už jsem se dostala na poměrně solidní výsledky,"pokračovala střelkyně, která se loni se svým manželem americkým střelcem Mattem Emmonsem trvale vrátila do vlasti.

Emmons se po prvním porodu ke střelbě vrátila a před dvěma lety vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy. S dvěma potomky je ale vše trochu komplikovanější. "Sport už dávno není na prvním místě," připustila.

Kateřina Emmons sleduje finálovou střelbu Adély Sýkorové. (4. srpna 2012)

Kateřina Emmons

I proto definitivně opustila malorážku, v níž byla na OH v Pekingu druhá, a bude se věnovat pouze vzduchovce. Pro Emmons to znamená menší objem závodů i přípravy. Již při loňském stěhování do Česka ale říkala, že se závodění nevzdá, i když nevěděla, jak všechno bude doma zvládat. Zvlášť když její manžel také stále aktivně soutěží.

"Někdy se nám v pátek podaří trénovat spolu, ale jinak máme tréninky většinou odlišně," nastínila Emmons. Ujistila, že rodina zatím vše zvládá, i když manžel musí cestovat na závody do zahraničí. "Vydařil se mu vstup do sezony, tak snad to bude dobré," připomněla jeho šesté místo v závodu Světového poháru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze