Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Els dodrží slovo a na Masters vymění nosiče holí

Ernie Els na Masters vyrazí s kedíkem, se kterým ještě nezvítězil. Naopak toho, s nímž tento měsíc dvakrát triumfoval, nechá doma. | foto: AP

31 2010
Jeden z nejlepších golfistů posledních patnácti let, který má za sebou šedesátku vyhraných turnajů, se díky dvěma výhrám během dvou týdnů rázem stal jedním z hlavních favoritů na vítězství na Masters. Do Augusty však Ernie Els vyrazí vymění nosiče holí. Chce totiž držet slovo.

Els nehodlá porušit dohodu. kterou udělal se svými kedíky. Před sezonou se domluvil se dvěma - dlouholetým přítelem z JAR Riccim Robertsem a bývalým hráčem NHL Danem Quinnem. O šestadvacet turnajů, které Els letos plánuje odehrát, se mají podělit rovným dílem.

Svého času byl Els světovou jedničkou, v první desítce se udržel rekordních 750 týdnů. V roce 2005 měl však problémy s kolenem a od té doby jeho kariéra spíš uvadala. Start letošní sezony měl solidní a na CA Championship se dočkal prvního vítězství po dvou letech. Ob týden pak přidal další výhru na turnaji Arnolda Palmera.

Ernie Els, vítěz Arnold Palmer Invitational 2010, a hostitel turnaje A. Palmer.

U obou vítězství byl Roberts. Řada lidí očekávala, že úspěšná spolupráce bude pokračovat i na Masters, navíc když Els před sezonou prohlásil, že jedním z jeho cílů je vyhrát major. Na jednom ze čtyř prestižních turnajů se z výhry radoval naposledy před osmi lety, na British Open.

"Vím, že spousta lidí říká, abych vzal Ricciho," říká Els. Ale rozhodl se jinak. "Nemyslím si, že by mi mohl někdo o Augustě říct víc, než vím," zdůvodnil, proč nenarušil střídání kedíků. Podle svých slov šel hřiště s řadou místních nosičů holí, kteří ho znají nejlépe ze všech.

Ernie Els, Arnold Palmer Invitational

Do bílého úboru pro kedíky se tudíž za týden v Augustě obleče Quinn, který Elsovi nosí hole od konce loňského roku, kdy Jihoafričanovi uniklo vítězství na štědře dotovaném HSBC Championship v Šanghaji. Tehdy si šel pro titul, ale utopil míček a o ránu prohrál s Philem Mickelsonem.

Jednu cenu si Els v Augustě převezme jistě - při slavnostní večeři obdrží Charlie Bartlett Award, kterou udělují golfoví novináři hráči, jenž se věnuje zlepšení společnosti. Els ji dostane za svou charitativní činnost.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze