Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ELMS v Imole: V druhém závodě zazářil český jezdec Jan Charouz

Vítezná kombinace závodu ELMS v Imole: Vyhráli Dolan, Tincknell, Albuquerque na voze Jota-Zytek-Nissan. | foto: Roman Klemm

21 2014
Janu Charouzovi a jeho týmovému kolegovi Vincentovi Capillairemu scházelo k vítězství ve druhém závodě mistrovství ELMS v Imole k vítěsztví jen 29 sekund. Dojeli druzí za posádkou Dolan, Tincknell, Albuquerque na Zyteku-Nissan týmu Jota.

Pět závodů čítající šampionát "European Le Mans Series" absolvoval minulý víkend v Imole svůj druhý podnik. Český jezdec Jan Charouz dojel na voze ORECA-Nissan stáje Sebastien Loeb Racing v úvodním závodě v Silverstone sedmý a byl si jist, že zlepšení tohoto výsledku je možné.

Společně s týmovým kolegou Capillairem tentokrát Charouz skutečně jezdil mezi nejrychlejšími a krátce před koncem čtyřhodinového vytrvalostnímu podniku se na ně k tomu usmálo i štěstí: jasně vedoucího bývalého jezdce F1 Christiana Kliena zradila pět minut před čachovnicovým praporem technika. Jeho morgan začal vynechávat, ztratil první místo a v posledním kole zůstal stát nadobro.

Toho nevyužili jen Simon Dolan, Filipe Albuquerque a Harry Tincknell k vítězství, ale i Charouz k dosažení pěkného druhého místa 16 sekund před Signatech-Alpine-Nissanem posádky Panciatici, Webb, Chatin.

Další závod seriálu ELMS se jede 20. Července na rakouském Red Bull Ringu.

Výsledky 4-hodinového závodu ELMS v Imole:
1.Dolan/Tincknell/AlbuquerqueJota Zytek-Nissan4h00m04.690s
2.Capillaire/CharouzLoeb ORECA-Nissan+28.869s
3.Chatin/Panciatici/WebbSignatech Alpine-Nissan+42.579s
4.Kimber-Smith/McMurrayGreaves Zytek-Nissan-1 kolo
5.Thiriet/Badey/GommendyTDS Morgan-Nissan-2 kola
6.Schell/Leutwiler/ColemanPegasus Morgan-Nissan-2 kola
7.Bertolini/Shaitar/ZlobinSMP Ferrari-5 kol
8.Kemenater/CressoniKessel Ferrari-5 kol
9.McKenzie/Richardson/ZampiereJMW Ferrari-5 kol
10.Talkanitsa/Talkanitsa/KafferAT Ferrari-6 kol
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze