Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Elitní výškařky Vlašičová a Friedrichová se asi potkají až v Dauhá

Blanka Vlašičová se svým trenérem | foto: Ožana JaroslavČTK

27 2010
Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová vyhrála včerejší Beskydskou laťku. Němka Ariane Friedrichová triumfovala před tím na Hustopečském skákání výkonem 195 cm. Leč vítězkou Moravské výškařské tour je Američanka Chaunté Howardová. Ta totiž narozdíl od Vlašičové a Friedrichové startovala na obou mítincích Tour. A v součtu obou závodů skočila 384 cm.

Velké soupeřky, nejlepší současné výškařky světa Vlašičová a Friedrichová, se zřejmě před březnovým halovým mistrovstvím světa v Dauhá nikde neutkají.

"Je to jistě i ekonomická otázka, proč se nesejdou na některém z halových mítinků, ale nejen tam," řekl manažer Moravské tour Alfonz Juck.

Přiznal, že pro Tour je ani nezkoušel dát dohromady. "Máme přece jen omezený rozpočet a pro nás je dobře, že pokud jde o peníze, tak jsme byli schopni zajistit účast každé z nich na jednom z našich mítinků," uvedl Alfonz Juck.

Harald Edletzberger, manažer Blanky Vlašičové, ani neví, kde bude německá soupeřka nyní skákat. "Určitě by bylo dobré, kdyby byla i tady v Třinci, ale s tím my nemůžeme nic dělat," řekl Edletzberger. "Dva tisíce fanoušků v třinecké hale by určitě byly ještě spokojenějších, kdyby viděly souboj obou výškařek."

V zákulisí se povídá, že Ariane Friedrichová chce s Vlašičovou závodit co nejméně, že se s ní chce potkat na těch největších závodech.

"Sama se nevyhýbám nikomu," upozornila Blanka Vlašičová. "Vždyť ta největší konkurence pomáhá výkonu i samotnému závodu. Já nemám na pořadatele mítinků žádné požadavky, abychom spolu nezávodily. Ale asi je to složité, abychom se daly na jednotlivé závody dohromady."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze