Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Elitní skiakrobaté zatím nemají smlouvy

23 2006
Praha - Nejen skokan Jakub Janda je v současnosti bez podepsané reprezentační smlouvy. Ve stejné situaci jsou i elitní akrobatičtí lyžaři, skikrosař Tomáš Kraus a boulařka Nikola Sudová. Podle jejich manažera Marka Rejmana však v tomto případě nejde o spor jako u Jandy. Společně se svazovým úsekem akrobatického lyžování se prý snaží najít řešení a hledají sponzora.

Vicemistryně světa Sudová a dvojnásobný vítěz Světového poháru Kraus s podpisem svazové smlouvy váhají.

"Nejde o sporný bod, o který bychom se hádali na život a na smrt. Potřebujeme najít prostředky, aby mohli reprezentovat a nejezdili za své. Úsek má málo peněz, takže společnými silami sháníme partnera," řekl Rejman.

Akrobatičtí lyžaři nedisponují takovými prostředky jako třeba sjezdaři či skokani a na rozdíl od nich ani těm nejlepším mezinárodní federace FIS neproplácí náklady na závody.

"Veškeré výdaje si platíme a teď sháníme peníze, abych mohla objet svěťák a měla na přípravu," řekla Sudová, šestá boulařka z turínské olympiády.

S trenérem Radkem Herotem po uplynulé sezoně, ve které skončila celkově čtvrtá ve Světovém poháru, si přáli sehnat fyzioterapeuta a asistenta.

"Svými výkony si vybojovala lepší servis, který by měla dostat. Potřebuje na sezonu částku okolo osmi set tisíc, kterou bychom chtěli po svazu respektive úseku, aby dali dohromady," vysvětlil Rejman.

Ten se společně s ředitelem akrobatů Markem Novákem snaží najít konstruktivní a koncepční řešení. "Svaz by se měl postarat o své úspěšné reprezentanty, ale řešíme věcné otázky. Cílem není se hádat, ale aby objeli závody se servisem, který potřebují," dodal Rejman.

Sudové by měla začít sezona 14. prosince v Tignes, Krausovi dokonce až 10. ledna v dalším francouzském středisku Flaine.

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze