Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

EGE s Dobřichovicemi hrálo dvakrát pět setů

27 2006
České Budějovice - Stejný soupeř, zase pět setů, ale jiný vítěz. V I. lize mužů sehráli volejbalisté EGE České Budějovice dva zápasy s Dobřichovicemi. Každý skončil jiným výsledkem. V prvním zápase v Dobřichovicích vyhrál 3:2 na sety domácí celek. O den později se radovali z výhry stejným výsledkem ve své hale Jihočeši. Oba zápasy Českobudějovičtí dobře začali.

"Stejně jako v Dobřichovicích jsme vyhráli i doma první set," uvedl hrající trenér domácích René Dvořák.

Hráči EGE byli v úvodních dvou setech doma výrazně lepší. Dobře podávali, byli úspěšní na bloku a soupeř se s jejich hrou nedokázal vyrovnat. Když k tomu hosté přidali chyby v poli, vyhráli domácí za 40 minut první dva sety 25: 21, 25:19.

"Vyhráli jsme první dva sety celkem s přehledem," potvrdil Dvořák. "Dobřichovice se s naší hrou nedokázaly vypořádat."

V tu chvíli se zdálo, že je o zápase rozhodnuto, ale bylo z něho ještě pořádné drama. Hosté se nepoložili. Na jih Čech přivezli zkušené mužstvo, které mělo o hodně vyšší věkový průměr než domácí.

Dobřichovice se najednou dokázaly vypořádat s podáním hráčů EGE. Zpřesnily svou hru a jejich útoky nenarážely na bloky domácího týmu. "Možná jsme si mysleli, že už utkání vyhrajeme snadno ve třech setech," vysvětlil Dvořák. "Upadli jsme však do špatné hry."

Jeho svěřenci najednou nebyli tak suverénní jako v úvodu. K lepšímu výkonu je nepovzbudila ani slušně zaplněná hala. Třetí a čtvrtý set prohráli Jihočeši 22:25 a 16:25. A šlo se do pátého setu, kde se bojovalo až do konce. "Z naší špatné hry jsme se probrali až někdy ke konci zápasu," doplnil Dvořák. Do koncovky zápasu naskočil. "Snažím se ve hře udržet nahrávače Fučíka," dodal. "Když se ale jeho chyby začnou kupit, sám se pošlu do hry."

Stav byl 6:8. Lepší blok EGE a podání Petra otočily skóre na 13:9. Už podruhé v zápase se zdálo být rozhodnuto, ale podruhé nebylo. Rozhodčí otočil jeden sporný balon ve prospěch hostí a za chvíli už byl stav 13:13. K vítězství ale Jihočeši došli. Vyhráli 15:13 a po 97 minutách se mohli radovat. "V závěru se k nám přiklonilo štěstí," řekl Dvořák. "To si musíme přiznat."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze