Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ecclestone: V Kanadě se může závodit!

8 2003
Montreal - Velká cena Kanady vozů formule 1 se na montrealském okruhu možná pojede i v příštím roce. Šéf seriálu mistrovství světa Bernie Ecclestone totiž v pátek důrazně popřel informace, že kvůli zákazu tabákové reklamy v zemi vypadne kanadská Grand Prix už od příští sezony z kalendáře. Konec montrealského klání přitom čtvrtek oznámil sám ředitel závodu Normand Legault s odkazem na dopis od Ecclestona.

"Nemám ponětí, odkud se to vzalo. Kalendář na rok 2004 ještě nebyl schválen a dokonce ani projednáván," řekl Ecclestone britské tiskové agentuře Press Association. V Kanadě se jezdí formule 1 od roku 1967, montrealský okruh Gillese Villeneuva ji hostí rovné čtvrtstoletí.

Závod se ocitl na seznamu ohrožených, protože v Kanadě platí už od roku 1997 přísný zákon o propagaci tabákových výrobků. Zakázaná jsou i loga na vozech, formule 1 měla ale až dosud výjimku. Důležité sponzory z tabákového průmyslu mají Ferrari, McLaren a Renault.

Formule měla dosud v Kanadě výjimku.  Některé zprávy ale naznačují, že problémy Montreal nemá jen kvůli zákonu. Pořadatelé prý nemají dostatek financí na požadované úpravy na závodišti.

Zákaz tabákové reklamy letos vyřadil z programu formule 1 Velkou cenu Belgie ve Spa. Belgičtí zákonodárci už ale odhlasovali zmírnění zákona, a věří, že se jim lukrativní podnik podaří přilákat zpět.  O pořádání Velké ceny formule 1 projevují dlouhodobě zájem Bahrajn, Čína, Rusko či Turecko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze