Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Eberl splnil přání svého šéfa

18 2006
Česká Kamenice, Praha - Pět medailí, oranžové barvy byly pořádně vidět. Přeloženo: kolínská stáj Scania Apache team získala na mistrovství republiky cross country horských kol v České Kamenici jedno první, dvě druhá a dvě třetí místa. "Jsem velmi spokojen. Tvrdá příprava se nám vyplatila a tyhle výsledky jsou tou nejlepší odměnou," řekl šéf klubu Jan Slavíček.

Z čeho měl největší radost? Ani ze zlata, ani ze stříbra, nýbrž z bronzu. Filip Eberl totiž vybojoval třetí příčku v nejprestižnější kategorii Elite.

"Už před závodem jsem tvrdil, že vyměním jakoukoliv mužskou medaili za všechny ostatní," smál se Slavíček.

Eberl patřil do širšího okruhu favoritů, ale také nesl nálepku věčně čtvrtého. Tentokrát dokázal zdolat velké rivaly Spěšného s Vokrouhlíkem a zaslouženě vystoupil na stupně vítězů. "Mládežnických medailí už jsme měli plno. Ale tahle je historická," podotkl Slavíček.

Radost mu udělali i další jezdci. Žádný jiný klub neměl ve špičce takové zastoupení. Za Eberlem skončili šestý Zelený, devátý Hlaváč a jedenáctý Fišnar. "Ondra Zelený se na začátku sezony zranil a byl dlouho mimo hru. Teď svůj návrat perfektně načasoval," řekl Slavíček.

Další medaile tradičně přidala silná mládežnická základna: 1. místo Lenka Ochmannová v závodě juniorek, 2. místo junior Tomáš Pešek a žákyně Karolína Kalašová, 3. místo starší žák Dan Veselý. K tomu Barbora Bohatá skončila mezi ženami na čtvrtém místě.

"Teď je naším dalším cílem mistrovství Evropy v Itálii. Hlavně Lenka Ochmannová tam bude mít slušné šance," míní Slavíček.  Na šampionát míří i Eberl, Hlaváč a Pešek. '

V České Kamenici se o víkendu jelo také mistrovství republiky v půlmaratonu. A Kolínu přineslo další tři medaile. Hlaváč získal cenné stříbro v kategorii Elite, Pešek vyhrál mezi juniory a Slavíček vévodil veteránům.

Kulhavý má stříbro a chce útočit na mistrovství Evropy

Č e s k á  K a m e n i c e,  P r a h a (prp, vo)- Už má doma juniorské zlato z mistrovství světa i Evropy a teď by se rád pokusil o něco podobného v kategorii do 23 let. Biker kutnohorského stáje Michelin MTB Jaroslav Kulhavý se letos vrací do někdejší formy. O víkendu to potvrdil v České Kamenici, kde získal stříbro v závodě cross country mezi seniory.

Od prvního kola jezdil v čelní čtyřčlenné skupině, která se ve třetím kole roztrhala aKulhavý si s přehledem podržel druhou pozici až do cíle. "Na Pavla Boudného jsem opravdu neměl, obhajobu mu přeji," přiznal v cíli účastník olympiády v Aténách. "Příští rok však chci mistrovský dres pro sebe."

Jednička stáje Michelin se nyní začne připravovat na mistrovství Evropy v kategorii. "Chtěl bych dosáhnout na některou z medailí," plánuje Jaroslav Kulhavý. Jeho kolegové z týmu Nebesář, Tvrdík a Brož skončili v Kamenici shodně okolo třicátého místa.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze