Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Easter Euro Basket změnil působiště, jeho srdce bilo v Holešovicích

Nejvíce zápasů z programu Easter Euro Basket 2016 pojmulo holešovické výstaviště. | foto: Karel Krupka / via Basket Slovanka

28 2016
Letňanskému areálu dal vale. Letos se hlavní várka zápasů pražského Easter Euro Basketu odehrála na výstavišti holešovickém. Historická kulisa tradiční velikonoční akce je dobrou zprávou. Organizátoři se odpíchli od nenáviděného betonu do přívětivějších podmínek.

Kromě holešovického areálu pak rozepsal turnaj své zápasy do klasických hal Sokola Žižkov, TJ Pankrác, BA Sparta, Aritmy Praha a GTM Chabařovická.

„Haly po celé Praze přinesly mírné komplikace s logistikou, ale myslím si, že nové prostředí v podobě krásného Průmyslového paláce dalo Velikonočnímu turnaji novou tvář a nový náboj,“ glosoval obměnu ředitel turnaje Jiří Toušek.

Devatenáctý ročník do Prahy přivábil desítky celků, vedle těch českých se objevili zástupci Estonska, Německa, Velké Británie, Polska, Maďarska, Slovinska, Srbska, Itálie, Slovensko či Litvy.

Trofeje pro vítěze a vítězky basketbalového turnaje Easter Euro Basket 2016

Trofeje pro vítěze a vítězky basketbalového turnaje Easter Euro Basket 2016

Nejvíce pohárů - čtyři - pobraly zástupkyně pořádající Slovanky, prostor ke zlaté radosti však dostaly i dívky z maďarského Darzsag Šoproň, Valosunu Brno, italského ASD Starenergy Trieste a britské Basket Academy Bristol.

Mezi malými basketbalisty dvakrát uspěl litevský AC Snaiperis a srbský Kroni Basket. Po jednom titulu mají slovinské Medvode, estonský Hito, britský South West Basketball, Sokol Kbely a BK Mariánské Lázně.

A kdo neuspěl, mohl si spravit náladu na sousední Matějské pouti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze