Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořákův velký soupeř má problémy

19 2000
S a c r a m e n t o - Den před začátkem olympijské kvalifikace amerických desetibojařů oznámil bývalý světový rekordman v desetiboji Dan O'Brien, který měl být na olympijských hrách v Sydney velkým soupeřem Tomáše Dvořáka, že do kvalifikace patrně kvůli zranění vůbec nenastoupí, čímž by o olympijskou účast definitivně přišel. "Možnost, že bych se ve čtvrtek postavil na start, vidím jako jedno nebo dvouprocentní. Je to zdrcující, jsem šokován," oznámil O'Brien v den svých čtyřiatřicátých narozenin. Ze soutěže se však neodhlásil a navzdory bolestem doufá, že do boje ještě zasáhne.

"Od včerejška mám hrozné bolesti a i když si nohu pořádně zavážu, trpím i při klusu," popsal svůj současný stav, který si přivodil minulou středu při výškařském tréninku. "Ale kdyby se měl stát zázrak a já se ráno před soutěží probudil a cítil se dobře, pokusím se závodit," řekl olympijský vítěz z Atlanty a trojnásobný mistr světa s tím, že i v tom případě vidí velmi malou naději, že by závod dokončil.

Tomáš Dvořák by tak přišel v Sydney o velkého soupeře, kterého dosud v přímém souboji nikdy neporazil, proto Američan opakovaně shazoval jeho výkony poté, co ho Dvořák loni v červenci připravil o světový rekord.

"Po tom, co loni O´Brien vypustil do světa, mě bude hodně mrzet, pokud se v Sydney neobjeví," řekl Dvořák, který chtěl Američanův návrat sledovat v televizi. "Takhle budu
alespoň v klidu držet palce Chrisi Huffinsovi," řekl o svém příteli, kterého O'Brien při oznamování svých zdravotních problémů pasoval na Dvořákova nejvážnějšího soupeře v boji o olympijské zlato.

Ještě před týdnem trojnásobný mistr světa hýřil optimismem a těšil se na obhajobu olympijského zlata, ačkoliv měl po zranění kolena za sebou pouhých osm týdnů plného tréninku. Od prvenství v Atlantě přitom absolvoval O'Brien pouze jeden desetiboj v roce
1998 při Hrách dobré vůle.

Současné zranění v chodidle je podle O'Briena velmi vážné, jde prý z šedesáti procent o natržený úpon. O konci kariéry v případě, že bude chybět v Sydney, O'Brien neuvažuje.

"Právě teď je pro mne velmi těžké spekulovat o budoucnosti, ale jsem si jistý, že to neznamená můj konec. Chci se uzdravit a závodit další sezonu. Chci startovat i v hale a v
létě potom překonat hranici 9000 bodů."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze