Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Koukejte mazat! pérují trenéři atletické opozdilce v teplákovce

10 2014
"Tak mládeži, hele, konec kecání a jdem něco dělat," koukne Tomáš Dvořák na hodinky a vysílá své svěřence do další atletické dřiny. Desetibojař Helcelet protáhne paže, překážkářka Hejnová lýtka, pak s koulařem Prášilem a sprinterem Maslákem vyrazí na tartan. Druhý ze série televizních spotů z kampaně "Fanoušek je součástí týmu" láká pod střechu pražské 02 Areny, kde se od 5. do 8. března 2015 uskuteční halové mistrovství Evropy.

„Rozklusat,“ volá ještě Dvořák, bývalý světový rekordman v desetiboji, a Jan Železný, dosud držitel světového maxima v oštěpu, koukne na dva opozdilce a zpraží je pohledem: „A co vy tady?“

„My jsme taky sportovci,“ odpoví Ondřej Vetchý a obrátí se na Pavla Lišku: „Viď?“

„No. Atleti.“

„Atleti, jo? Tak koukejte mazat,“ kývne Železný. „Promiňte, nashledanou,“ otáčí se Vetchý v teplákovce k odchodu. „Ale mazat za nima,“ rozzlobí se trojnásobný olympijský vítěz a ohlíží se za mizející partou opravdových atletů.

„Můžem, jo?“ raduje se Liška. „Já tady počkám,“ procedí ustrašený Vetchý. „Ale tady se nečeká, tady se maká!“ pérují trenéři Vetchého a ten pak směšným krokem vypálí na ovál. „Talent!“ pousměje se Železný.

Série vtipných scének vznikla pod režisérem Janem Prušinovským, který měl na starosti například seriál Okresní přebor. Práce s neherci však byla o něco složitější.

„My jsme sportovci zvyklí makat a potom podat výkon. Zato tady se to točí všechno dokola, na jednom fleku, jedna kamera, druhá. Ondřeji, ty udělej toto, Honzo, Tomáši, sem,“ popisoval Dvořák zdlouhavý den na place. „Všechno se dělá stokrát, aby to naposledy bylo nejlepší. Opakování jsem nepočítal, ale bylo to mnohokrát. Z důvodu tohohle, z důvodu tamtoho. Ale bylo to s vírou, že na konci bude zajímavý výsledek. Tak snad je.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze