Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořák se bude léčit ve Stuttgartu

13 2000
P r a h a - Světový rekordman v desetiboji Tomáš Dvořák odletí ve středu večer do Stuttgartu a na místní klinice se podrobí vyšetření zraněného kolena. Dvojnásobný mistr světa se svěří do rukou stejného lékaře, který jej ošetřil o posledním lednovém víkendu v Tallinnu. Tehdy totožné zranění nedovolilo Dvořákovi dokončit halový sedmiboj, pořádaný slavným domácím vícebojařem Erkim Noolem.
V tuzemsku pečuje o Dvořákovo bolavé koleno uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář, se kterým atlet návštěvu stuttgartské kliniky konzultoval. "Čeká mne vyšetření, zvažování dalších možností léčby a možná i podobný zákrok jako na začátku roku v Tallinnu," zavzpomínal Dvořák na injekci, kterou mu Noolův osobní lékař v Tallinnu píchl a po níž Dvořák na okamžik omdlel.

Bolesti v úponu čtyřhlavého stehenního svalu pod čéškou jej pronásledují od desetiboje v Götzisu. Stejně jako v Tallinnu si zranění obnovil při jednom z technicky nepovedených skoků do výšky.

Zranění jej trápilo již v letní sezóně 1998 před mistrovstvím Evropy v Budapešti i při vlastním šampionátu. "Jedná se o chronické potíže. Stačí jeden špatný odraz, vazy se dostanou do špatné pozice a bolesti jsou zpátky," vysvětlil Dvořák.

Od návratu z Götzisu, kde i přes zdravotní handicap vytvořil druhý výkon desetibojařské historie 8900 bodů, Dvořák trénuje pouze sporadicky. "Trénoval jsem ve čtvrtek a koleno nebolelo. Druhý den jsem ale zase skučel. Další trénink jsem absolvoval až
v pondělí," vylíčil světový rekordman.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze