Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bartůněk a Dmytrijev postoupili na ME plavců do semifinále

20 2016
Prsař Petr Bartůněk a znakař Roman Dmytrijev drželi v pátek dopoledne českou výpravu nad pomyslnou hladinou, oba postoupili z rozplaveb do večerního semifinále. Reprezentačnímu kapitánovi Bartůňkovi se to podařilo na padesátimetrové trati desátým časem, Dmytrijev se na dvoustovce kvalifikoval jako dvanáctý.

Bartůněk po neúspěchu na prsařské stovce, kde skončil jedenatřicátý, na poloviční trati výkonem 27,79 jen o 21 setin zaostal za svým českým rekordem.

„Upřímně, čekal jsem skoro přesně takový čas. Chtěl jsem 27,7, protože to je taková jistota první osmičky do semifinále, takže šlo všechno podle plánu. Věděl jsem, že tu rychlost mám, což se ukázalo. Večer by to mohlo být ještě lepší,“ uvedl pětadvacetiletý plavec na webu plaveckého svazu.

Dmytrijev se v posledních letech snaží stlačit svůj čas na 200 metrů znak pod hranici dvou minut a nyní se tomuto cíli opět přiblížil, když dohmátl za 2:00,42 minuty. K vlastnímu českému rekordu mu chybělo 35 setin vteřiny.

V pátečním večerním bloku bude plavat pět českých reprezentantů. Jana Micku čeká finále na 800 metrů volný způsob (19.02 hodin), Martinu Moravčíkovovou finále 200 m prsa (19.40) a Lucii Svěcenou finále stovky motýlek (20.18 - vše vysílá Eurosport PP). Kromě toho poplavou svá semifinále Bartůněk a Dmytrijev.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze