Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dva chlapce zabila při tréninku branka

29 2006
Velké Opatovice, Plzeň - Nedbalost, nebo souhra náhod? Ale hlavně situace, které se opakují snad při každém tréninku, ale obvykle končí modřinami či nejhůř zlomeninami. V květnu a červnu však skončily smrtí dvou chlapců. Do letošního roku tak zasáhly dvě tragédie, při nichž oba mladé sportovce smrtelně zranila padající branka.

Nejprve v květnu ve Velkých Opatovicích spadla na čtrnáctiletého fotbalistu Jakuba Paděru. Stalo se to poté, co si s ostatními kamarády prodloužil trénink a při manipulaci s brankou zůstali bez dozoru.

"Je to strašná tragédie. A taky nešťastná shoda náhod, kluci uklízeli přenosnou branku, ale neunesli ji," popisoval sekretář velkoopatovického klubu Jan Richter.

"Museli jsme ji odklidit. Měla se sekat tráva na hřišti," vzpomíná patnáctiletý Jakubův spoluhráč Filip Stavárek, který asi třísetkilogramovou branku odklízel spolu s dalšími čtyřmi kluky. Při pokládání ji však neudrželi a branka spadla na hlavu zády stojícího Jakuba. Přivolaný lékař se marně snažil chlapce asi tři čtvrtě hodiny přivést k životu.

Ani ne o měsíc později zemřel třináctiletý hokejový brankář z Plzně Tomáš Turhober. Stalo se to přímo při hře na víceúčelovém hřišti, když na Tomáše spadla házenkářská branka, přimáčkla jej k zemi a roztříštila mu hlavu.

"Míč zůstal viset nahoře na brance. Když jej chlapec chtěl shodit, zhoupl se na břevně a branka spadla," upřesňoval mluvčí plzeňské policie Jiří Soukup.

"Při převozu do nemocnice chlapec zranění podlehl." 

Tragédie roku

1. Dvě děti zabila branka, ve Velkých Opatovicích a Plzni
2. Čtyři fanoušci fotbalistů Huelvy při cestě na zápas v autobuse havarovali a zemřeli
3. Lyžařku Corinne Rey-Belletovou, stříbrnou na mistrovství světa, zastřelil bývalý manžel
4. Korejského jezdce Kim Hjong-čila při Asijských hrách zalehl a usmrtil vlastní kůň
5. Motocyklista Andy Caldecott zahynul při dakarské rallye

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze