Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skupina stagnuje, usoudila veslařská Dukla. A vyměnila trenéra

Veslaři Dukly - Ilustrační foto | foto: Dukla

4 2015
Nečekaná změna. Veslařská Dukla, jediný profesionální oddíl v republice, se rozhodla vyměnit dlouholetého trenéra nepárových disciplín. Na místo Petra Blechy má v brzkých dnech naskočit Pavel Knob, podobně jako jeho předchůdce rovněž bývalý reprezentant. "Věříme, že se nám podaří odstranit stagnaci skupiny," řekl šéftrenér oddílu Filip Koudela.

Podle něho jsou hlavními příčinami rozloučení s Blechou právě stagnace a neuspokojivé výsledky reprezentantů, kdy na letošním MS ve Francii, kde veslaři usilovali o postup na olympijské hry v Riu, obsadila čtyřka „bez“ sedmnácté a nekormidlovaná dvojka pětadvacáté místo.

„Pravda, do menší posádky namísto nemocného Podrazila musel uprostřed sezony naskočit k Helešicovi Lapáček, ale toto složení bylo mimo realitu. Z vynaložených prostředků na přípravu nebyl žádný efekt. Výsledky skupiny měly sestupnou tendenci, chtělo to změnu,“ vysvětlil Koudela a dodal, že signálem byla i „vzpoura“ závodníků.

„Kluci byli nespokojeni, protože nebyly výsledky, nehýbalo se to z místa. Všechno zdegenerovalo, tréninkové postupy a nakonec i disciplína. Těžko se s tím dalo něco dělat.“

Blecha, jehož svěřenci byli na MS před dvěma lety na čtyřce „bez“ šestí ve finále, zůstává u vesel a v loděnici Dukly se bude starat o technické zabezpečení. Na jeho místo nastoupí v polovině listopadu Pavel Knob, který reprezentoval v letech 1993 až 2000.

„Je to pro mě výzva, příležitost pracovat v Dukle se nenaskytne každý den. Rád bych ve skupině nastolil přátelskou a tvůrčí atmosféru včetně týmového ducha,“ uvedl 42letý bývalý veslař, který dosud působil jako trenér mládeže v Neratovicích.

Autor:


Témata: veslování
Najdete na iDNES.czmobilní verze