Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dukla soupeře skoro nezná

8 2000
P r a h a - Slibný výsledek, který by dával naději do odvety 4. kola PVP, je cílem házenkářů Dukly Praha, kteří v sobotu odletí do Lublaně. V neděli od 16 hodin se střetnou s domácím celkem Mobitel Prule Lublaň o postup mezi nejlepší osmičku této soutěže. "O soupeři toho víme minimálně. Neměl jsem možnost jej vidět na vlastní oči, ani se nám nepodařilo získat žádnou kazetu z jeho zápasu," nebyl příliš nadšen trenér Dukly Jiří Liška.

O slovinském soupeři ví, že v domácí lize zatím ztratil jen dva body po remízách, a to, že v minulém kole vyřadil lotyšský celek SK Riga po výsledcích 38:29 a 25:19.

"Od letošní sezóny mají silného sponzora a prý nakoupili řadu hráčů, mimo jiné tři z mistrovského celku Celje, i když jde údajně o starší borce. Jako každý celek z bývalé Jugoslávie bude i tento určitě kvalitní, navíc má výhodu, že nás sledoval při
interligovém souboji se Zubřím," pokračoval Liška, který není příliš spokojen s formou svého celku. Ten ve třech uplynulých zápasech Interligy vybojoval jediný bod.

"Projevuje se, že máme úzký kádr. Mladí hráči momentálně na víc nemají, nemáme zkušeného házenkáře, který by ostatní usměrnil," mínil Liška, jež se však neobával bouřlivého prostředí.

"Bude záležet na rozhodčích, aby mu nepodlehli, pro nás bude dobrá kulisa jistě jen povzbuzením," říká Liška, jemuž dělalo starost zranění nejlepšího hráče Berky, který chyběl mužstvu v posledních dvou zápasech, ale v Lublani by snad měl nastoupit.

"Byl bych rád, kdyby nás domácí trochu podcenili. Slovinci střílejí často z dálky a pokud se bude dařit brankářům, mohli bychom toho využít k rychlým protiútokům. Určitě však budeme muset hrát trochu na jistotu, protože z výsledků je zřejmé, že Lublaň hraje hodně ofenzivně," dodal Liška.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze