Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dukla se dočká sponzorů a možná i haly

22 2003
Praha - I když si házenkáři pražské Dukly nevedou v probíhající sezoně vůbec špatně a v interlize atakují čelní pozice, na slavné časy třicetinásobný mistr republiky i jeho fanoušci stále jen vzpomínají. Naposledy slavili domácí titul v roce 1995. Hodně si tak slibují od vstupu nového marketingového partnera, který by měl do klubu přilákat potřebné sponzory.

Sponzoři jsou za dveřmi
"Jsme ve fázi finálních jednání s generálním sponzorem a řadou dalších dílčích sponzorů. K podpisu smluv zatím nedošlo, ale v podstatě by tomu nemělo nic bránit," nechal se slyšet nový obchodní manažer Dukly Petr Jedlička, kterého do vedení klubu delegoval právě nový partner Dukly - společnost CZ Servis Axon Agency.

Ta s Duklou uzavřela pětiletou smlouvu. "Přes dva měsíce jsme mapovali situaci a nakonec jsme se s Duklou dohodli na spolupráci. Cíl je jasný: pomoci Dukle a celé české házené zpět na pozice, kam patřila. Důraz chceme klást i na mládež," nastínil smělou vizi generální manažer společnosti Vladimír Svoboda.

I když o konkrétním finančním přínosu ze strany avizovaných, leč stále nejmenovaných, sponzorů nepadlo zatím ani slovo, řádově by mělo jít o miliony.

"Naší představou bylo, že generální sponor by do pokladny klubu přispíval částkou tři milony za sezonu, dva hlavní sponzoři pak poloviční sumou. Prostor je pochopitelně i pro menší sponzory," přiblížil strategii obchodní manažer Petr Jedlička. "Chci ale zdůraznit, že tyto částky rozhodně neznamenají strop," dodal.

Dukla chce vlastní halu
Jedním z hlavních problémů Dukly je, že nemá vlastní halu a je jedním z podnájemníků ve stánku na Letné. To by se ale mohlo v dohledné době změnit. "Naším cílem je výstavba nové víceúčelové haly. Už existuje projekt a máme vytypovány dvě vhodné lokality  - v Praze 9 a v Praze 13-Stodůlkách. V ideálním případě by se mohlo do roka začít stavět," tvrdí Vladimír Svoboda.

Že nejde o žádný skromný projekt signalizuje i avizovaná kapacita. "Počítáme s hledištěm pro šest tisíc diváků. Pochopitelně to nebude levná záležitost, na financování její stavby existuje speciální projekt."

Otázkou je, zda stoprocentním vlastníkem nové haly bude Dukla, nebo se na stavbě bude podílet i jiný sportovní klub. "Půjde sice o halu víceúčelovou, ale  budeme směřovat k tomu, aby jejím vlastníkem byl jen házenkářský klub Dukla," míní Svoboda.

Stávka? Hráči prý nebyli fit
Stávající neutěšená finanční situace klubu se promítla do údajné stávky některých hráčů před sobotním zápasem v Prešově. Tam neodcestovalo kvarteto Zemánek, Jícha, Nocar a Jan Štochl. "Ten důvod byl úplně jiný, až na Zemánka nebyli ostatní hráči v takovém zdravotním stavu, aby mohli hrát. A že by odmítali nastoupit do autobusu, jak jsem se někde dočetl? To je úplný nesmyl," tvrdí trenér Dukly Vladimír Haber.

O reprezentační spojku Jaroslava Zemánka se zajímalo italské Conversano, k dohodě klubů však nedošlo. "Podmínky byly jak pro klub, tak pro hráče neakceptovatelné," vysvětlil obchodní manažer Petr Jedlička.

"Do budoucna prodeji hráčů rozhodně nebráníme, každopádně ale podmínky přestupu budeme určovat my. Stejně tak se budeme poohlížet po případných posilách. Hráčský pohyb je přirozený, po sportovní i obchodní stránce," dodal.Najdete na iDNES.czmobilní verze