Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Životní sezona Duhamelové s Radfordem. Kanadský pár vyhrál i MS

Kanadští krasobruslaři Meagan Duhamelová a Eric Radford ve volné jízdě na mistrovství světa v Šanghaji. | foto: Reuters

26 2015
Celou sezonu udivovali svými výkony, vyhráli všechny závody včetně finále Grand Prix a mistrovství čtyř kontinentů. Teď kanadští krasobruslaři Meagan Duhamelová a Eric Radford získali i nejcennější letošní triumf - ovládli světový šampionát v čínské Šanghaji. Další medaile v kategorii sportovních dvojic posbíraly domácí páry.

Stříbro mají mladí Suej Wen-ťing a Chan Cchung, bronzovou medailí se s kariérou rozloučili Pchang Čching a Tchung Ťien.

Duhamelová a Radford v boji o zlato do volné jízdy zařadili obtížný sólový trojitý lutz. Nebyli úplně bezchybní, ale drobná zaváhání při dopadu odhozeného čtverného salchowu a při sólové piruetě je o titul nemohla připravit.

Ve známce za techniku je však o 47 setin bodu předčili devatenáctiletá Suej Wen-Ťing a dvaadvacetiletý Chan Cchung. Někdejší trojnásobní juniorští mistři světa jako jediní z medailových kandidátů předvedli naprosto precizní volnou jízdu, kterou navíc ozdobili čtverným twistovaným skokem.

I když za programové komponenty získali méně bodů než Kanaďané, stačilo jim to k posunu ze třetího místa po krátkém programu na stříbrnou pozici. Při čtvrté účasti na seniorském MS mají poprvé medaili.

Kanadští krasobruslaři Meagan Duhamelová a Eric Radford ve volné jízdě na...

Meagan Duhamelová a Eric Radford

Pchang Čching a Tchung Ťien ve volné jízdě na mistrovství světa.

Pchang Čching a Tchung Ťien

Alespoň bronzovou příčku uhájili Pchang Čching a Tchung Ťien, kteří původně plánovali ukončit kariéru už po loňské olympiádě, ale nakonec si ji s vidinou MS na domácím ledě ještě o rok prodloužili.

Partnerka ve volné jízdě plánovanému druhému dvojitému axelu v sekvenci ubrala jednu otáčku a partner se k ní nebezpečně blížil při sólové piruetě, ale na mimořádném celkovém dojmu to nic nezměnilo. Ve známkách za programové komponenty tato dvojice všechny konkurenty předčila a udělala medailovou tečku za dlouholetou kariérou. Společně bruslí od roku 1993.

Až na pátém místě skončili evropští šampioni Juko Kavagutiová a Alexandr Smirnov z Ruska. Nezopakovali vystoupení z kontinentálního šampionátu ve Stockholmu a řadou chyb včetně pádu u odhozeného rittbergeru se vyřadili z boje o medaile.

Mistrovství světa v krasobruslení v Šanghaji

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Duhamelová, Radford (Kan.) 221,53, 2. Suej Wen-ťing, Chan Cchung 214,12, 3. Pchang Čching, Tchung Ťien 212,77, 4. Pcheng Čcheng, Čang Chao (všichni Čína) 206,63, 5. Kavagutiová, Smirnov 198,91, 6. Tarasovová, Morozov (všichni Rus.) 198,46.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze