Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Duchem amerického týmu pro Ryder Cup má být kapitánova druhá žena

Kapitán amerického rydercupového týmu Corey Pavin s manželkou Lisou. | foto: Profimedia.cz

27 2010
V Americe už si vysloužila přídomek "golfová Yoko Ono". Americe je totiž jedno, že Lisa Pavinová nepochází z Japonska, ale z Vietnamu. A populární je opravdu jen proto, že má za manžela významného muže. Kapitána amerického rydercupového týmu.

V USA je to osoba stejně známá jako třeba José Mourinho v Evropě. A jeho šestatřicetiletá atraktivní žena se chopila příležitosti. Nechala se vyfotografovat zahalená pouze do pruhu látky.

Obálka časopisu Avid Golfer se v zámoří stala hitem. "Chci vyhrát Ryder Cup víc než cokoli jiného," prohlásila sebevědomě a uměřenou dávku provokace podpořila tím, že na fotografii má kolem krku výrazný krucifix.

Manželka kapitána amerického rydercupového týmu Lisa Pavinová na obálce časopisu.Lisa Pavinová neříká taková slova jen jako fanynka. Je aktivní v organizaci věcí kolem amerického týmu, který bude od pátku do neděle ve velšském Celtic Manor usilovat o obhajobu trofeje.

Partnerka nehrajícího kapitána vymyslela design oblečení, vytvářela program slavnostních akcí k Ryder Cupu, na nichž pak sama vystupovala jako "první dáma".

Rýpalové si samozřejmě neodpustí poznámku, že i týmová taktika bude patrně jejím dílem...

Kapitáni rydercupových týmů s manželkami (zleva): Colin a Gaynor Montgomerieovi, Lisa a Corey Pavinovi.

Kapitáni rydercupových týmů s manželkami (zleva): Colin a Gaynor Montgomerieovi, Lisa a Corey Pavinovi.

"Ale já si skutečně nezasloužím tolik pozornosti," usmála se v rozhovoru pro AG. Dodala, že svými aktivitami chce Ryder Cup budovat jako hodnotnou značku. a co na to Corey Pavin? "Ona miluje Ryder Cup, protože já miluju Ryder Cup," odvětil suše.

Osudové setkání

Devětačtyřicetiletý Pavin potkal svou současnou manželku, která vyrostla v Ohiu, ještě když byl poprvé ženatý. Ve snaze zachránit vztah navštívili on a tehdejší Shannon Pavinová "personální asistentku" Lisu Nguyenovou, ale práci jí nedali.

Golfista, jenž byl v roce 1991 vyhlášen hráčem roku a v roce 1995 vyhrál US Open, procházel velkou krizí. Na konci 90. let minulého století se propadl do druhé stovky světového žebříčku.

Kapitán amerického rydercupového týmu Corey Pavin a jeho žena Lisa.

Jakmile se v roce 2000 rozvedl, zaměstnal Lisu jako svou osobní asistentku a brzy navázali intimní vztah. "Byl v hrozném stavu, absolutně bez sebedůvěry," prozradila druhá paní Pavinová a k tomu, aby byla označena za golfovou Yoko Ono, dala popud sama.

Ještě když svou současnou partnerku neznal, konvertoval Pavin z judaismu ke křesťanství. Z prvního manželství má dva syny. "Lisa mi pomohla více se otevřít lidem a navázat nová přátelství. Vedle ní jsem se mnohému naučil. Teď máme společnou touhu - vyhrát Ryder Cup," uvedl šéf amerického týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze