Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dubnová splnila limit, ale nestačí jí to

30 2006
Otrokovice - Zdařile oslavila otrokovická atletika svou sedmdesátku. Po strhujícím souboji koulařů nabídl také druhý den Obaly Morava halového mítinku parádní podívanou, která vygradovala ženskou výškou. Vítkovická závodnice Romana Dubnová zvítězila výkonem 192 cm, což je zároveň limit pro halové mistrovství světa.

Jenže její soupeřky Straková s Lalákovou už dříve zaznamenaly lepší výkony. Protože na šampionátu mohou startovat v každé disciplíně jen dva závodníci z jedné země, Dubnová útočila na 195 cm. Dvakrát se zdálo, že laťka vydrží, ale pokaždé se jemně sesunula ze stojanů.

"Mám za sebou nabitý program, nezvládla jsem techniku," zalitovala Dubnová. "Přijela jsem si spíš zatrénovat, takže jsem překvapená, že mi to tak šlo," dodala.

V mužské výšce uspěl s 222 cm Slovák Peter Horák. V konkurenci 21 výškařů vylepšil o jeden centimetr rekord mítinku, který držel Svatoslav Ton. V premiéře tyčky se radovali opavský Kudlička a Smržková ze Spartaku Praha.

Hlavní hvězda mítinku Tomáš Dvořák zvítězil v dálkařské soutěži, přestože z ní předčasně odstoupil. V předposledním pokusu si obnovil zranění lýtka.

"Může nás jen mrzet, že Dubnová neskočila 195 cm, ale jinak šlo o vydařený mítink," pochvaloval si manažer závodu Michal Petřík. "Úroveň byla podstatně vyšší než loni."

Výsledky 2. dne Obaly Morava halového mítinku, muži, skok do výšky: 1. Horák (B. Bystrica) 222 cm, skok o tyči: 1. Kudlička (Opava) 510 cm, skok do dálky: 1. Dvořák (Dukla Parha) 689 cm, trojskok: 1. Arbeit (Olomouc) 13,88 m. Ženy, skok do výšky: 1. Dubnová (Vítkovice) 192 cm, skok o tyči: 1. Smržová (Spartak Praha) 365 cm, skok do dálky: 1. Kostnerová (Olymp Brno) 571 cm, trojskok: 1. Kohútová (USK Praha) 12,19 m.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze