Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Duatlonista Fekl se cítí poškozen a chce končit

25 2003
Praha - Český triatlon, letos palčivě sžíraný funkcionářskou krizí, řeší další aféru. Daniel Fekl, nejlepší domácí duatlonista uvažuje o konci kariéry. Kvůli administrativní chybě přišel o celkové prvenství v Českém poháru - pocty i prémie. „Nejraději bych to zabalil,“ říká.

Přitom ho koncem října čeká evropský šampionát v Miláně. Na nedávném mistrovství světa, kde nedojel, držel český prapor až na 42. pozici jedenačtyřicetiletý veterán Moravčík.

Co se stalo? Na prvních dvou květnových závodech Českého poháru neměl Fekl vylepenou registrační známku. Přesto byl puštěn na start. Druhý závod v Netolicích, který potřebuje do bodování, vyhrál. Získal i finanční odměnu, nebyl diskvalifikován a zůstává v čele výsledkové listiny na oficiálních svazových stránkách.

Jenže v celkovém pořadí se nyní najednou ocitl na 24. místě bez započítání netolického závodu. „Jak to vysvětlím sponzorům? Přijdu i o dvacet tisíc korun,“ stěžuje si Fekl, dvojnásobný mistr Česka i vítěz poháru, člen týmu mistrů Evropy z Mafry 2001.

„Neměl platnou licenci. Pokud bychom ustoupili, vytvořili bychom nebezpečný precedens,“ říká Michal Slabej, šéf technické komise svazu. „Ano, pochybili jsme. Ale dopisem jsme požádali o revizi rozhodnutí v rámci zachování sportovních výsledků,“ připustil Martin Dvořák, sportovní ředitel Author TT teamu.

Fekl nikam nepřestupoval - již čtyři roky zůstává členem klubu, který v zimě změnil název z Triatlon Praha na Author TT. „Svazová rada žádost jednohlasně zamítla,“ řekl Slabej. „Považuji to za vyřizování osobních účtů prostřednictvím závodníků, navíc reprezentantů,“ tvrdí Dvořák.

V době rozkolu triatlonového svazu stál na opačné straně barikády než Slabej a další funkcionáři - kteří například rušili pohárové závody, aby dosáhli svých cílů. Špičkových závodníků máme málo a takhle je odrazujeme,“ dodává Dvořák.

Stala se chyba. Ale neústupné lpění na liteře děravých řádů na úkor sportovního ducha poškodilo český triatlon už v srpnu při Světovém poháru v Praze. Po chybě rozhodčího byla diskvalifikována téměř polovina startovního pole a za vítěze vyhlášen muž z třetí desítky...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze