Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Drymlovi v Anglii pomohlo zranění

16 2003
Pardubice - Ronaldo a Beckham zůstanou, ale Zidane, Figo a další hvězdy musí z Realu Madrid odejít ke konkurenci. Nesmysl? Ve fotbale určitě. Španělský velkoklub se bát nemusí. Ale pro kluby v anglické plochodrážní lize, nejprestižnější soutěži světa, je to realita. Jezdecká esa se zničehonic musí bát, aby nezůstala bez angažmá.

"Najednou se nevyplatilo být mezi nejlepšími," trpce se usmál Lukáš Dryml, jenž se letos podílel s bratrem Alešem na triumfu Poolu v Elite League.

Strach špičkovým plošinářům včetně Drymla nahnalo nové pravidlo.
Každý tým může mít v sestavě pro příští sezonu jen jednoho jezdce letošní elitní patnáctky podle bodového průměru. Nařízení má ligu vyrovnat čili zatraktivnit. Navíc řadě klubů se sníží finanční náklady.

"Pět špičkových jezdců je přebytečných," upozornil pardubický plošinář.
Soutěž se rozšíří o Swindon a Arenu Essex, ale bude ji tvořit jen deset týmů.  "Pravidla se mění každý rok, ale toto je nesmysl," řekl Dryml.

V příštím roce může být prestižní soutěž ochuzena o řadu špičkových jezdců. Na angažmá čekají vítěz letošní Zlaté přilby Sullivan z Austrálie či světový šampion v soutěži družstev Peter Karlsson ze Švédska.

"I já jsem byl dlouho jako na trní," přiznal Lukáš Dryml, jenž patří do elitní patnáctky. Klub z Poole si nechal Švéda Rickardssona, a tak si Dryml musel stejně jako Adams hledat angažmá.

Paradoxně mu pomohlo zranění kotníku, kvůli němuž musel předčasně ukončit sezonu. "Dostal jsem výjimku a byl zařazen do nižší skupiny," uvedl Dryml.

Mohl tak podepsat smlouvu s týmem Peterborough Panthers, jenž už měl z elitní patnáctky Brita Richardsona.

Za klub bude jezdit i starší bratr Aleš. Na příští rok jsou jedinými českými plošináři v prestižní soutěži.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze