Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Drymlové se už upsali ve Švédsku a v Polsku

23 2006
Pardubice - Švédsko, Polsko, Anglie. Takový ligový program zřejmě budou mít v příštím roce Aleš a Lukáš Drymlové, kteří nedávno ohlásili návrat na ovály. "Zase si nabíráme hodně angažmá. Nemělo by to však být tak hektické jako dosud," řekl Aleš Dryml.

Pardubičtí plošináři, kteří v polovině letošní sezony po vážném zranění staršího z bratrů přestali závodit, budou oproti minulosti chybět v německé bundeslize. "A nejspíše nebudeme jezdit ani v Česku," prozradil Aleš Dryml.

"Podle zákulisních zpráv to nevypadá dobře s rozšířením extraligy, z níž Pardubice letos sestoupily," dodal na vysvětlenou.

Do první ligy se bratrské dvojici nechce. A neláká ji ani angažmá v jiném extraligovém klubu. "Jinde než v Pardubicích jezdit nebudeme," pronesli před několika týdny, když oznámili návrat k závodění.

Těšit se tak na ně mohou nejspíše jen fanoušci v zahraničí. Jistotu už mají Švédové. V tamní lize už Drymlové podepsali kontrakty.

Aleš zůstává v týmu Masarna Avesta, přestože v letošní sezoně v něm nebyl příliš spokojen. "Měli jsme dobré družstvo, ale vedení bylo špatné. To mělo vliv na výkony jezdců," řekl starší z Drymlů.

V týmu, za nějž budou jezdit třeba Lindbäck, Američan Hamill nebo Australan Adams, však došlo ke změně vedení.

"Mělo by to být mnohem lepší, což mi potvrdilo i několik dalších lidí ze Švédska. Nebyl důvod odcházet jinam, protože i domácí dráha mi sedí," řekl Aleš Dryml.

Ke změně týmových barev se však rozhodl mladší Lukáš, i když Masarna o něho měla dál zájem. V příštím roce bude jezdit za klub Luxo Stars z Malilly po boku Jonssona, Petera Karlssona či Dána Andersena. "I brácha bude jezdit v dobrém týmu," podotkl Aleš Dryml.

Jeho bratr už má angažmá i v polské elitní lize. Opustil Tarnow a uzavřel smlouvu s Czestochowou, která už má na soupisce třeba Američana Hancocka, Brita Richardsona nebo domácí duo Drabik a Ulamek..

"Já budu mít jasno během pár dnů. Jednám s několika týmy," uvedl Aleš Dryml, který v letošní sezoně hájil barvy Toruně. "Mám nabídku tam zůstat, ale ve hře jsou také další týmy. I z druhé nejvyšší soutěže."

V jednání jsou i angažmá obou bratrů na britských ostrovech. A není vyloučeno, že se v tamní elitní lize na rozdíl od Švédska a Polska potkají ve stejném týmu.

"Vidím to tak padesát na padesát," podotkl Aleš Dryml. "Kdybychom chtěli smlouvu podepsat zítra, bylo by to možné. Ale zatím to ještě řešíme. Zhruba do měsíce může být jasno."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze