Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Drymlové mají nové angažmá v Anglii

13 2003
Praha - Česká plochodrážní jednička Lukáš Dryml i jeho bratr Aleš se dohodli na novém angažmá v anglické profesionální lize. Zatímco v uplynulé sezoně se podíleli na mistrovském titulu Poolu, v novém ročníku budou hájit barvy týmu Peterborough Panthers. V Anglii po skončení ligy změnili pravidla.

Manažeři se dohodli, že si deset účastníků soutěže rozebere každý jednoho z patnácti nejlepších jezdců roku 2003 a tím se soutěž vyrovná.

"Najednou se nevyplatilo být mezi nejlepšími a začalo tuhé vyjednávání. Pět jezdců je najednou přebytečných," líčil zemětřesení v prestižní soutěže Lukáš Dryml.

Největší změny se odehrály právě v Poolu, kde mezi elitní patnáctku patřili Švéd Tony Rickardsson, Australan Leigh Adams a Dryml. 

"Rickardsson má dlouholetý kontrakt, a tak zůstal. Adams se upsal Swindonu," líčila česká jednička.

Dryml původně jednal s Oxfordem, ale nakonec skončil v Peterborough, i když tamní klub už z elitní patnáctky získal Leeho Richardsona. "Podařilo se mi s vedením soutěže vyjednat výjimku, paradoxně vzhledem ke zranění," vysvětlil Dryml.

Dráha v Peterborough mu sedí, v roce 2001 na ní vybojoval titul vicemistra světa. "Angličané si vzpomněli, jak dobře tam jezdil při loňském světovém šampionátu družstev brácha a dohodli se i s ním," popsal český jezdec, který je rád, že už má jednání za sebou.

"Na ostrovech se pravidla mění každým rokem, ale letos to tedy bylo hodně tvrdé. I domácí modla Mark Loram musel odejít z Eastbourne a dlouho hledal angažmá, než se uchytil v Areně Essex. Prostě je to tam děsné," dodal Dryml.

Oba bratři jsou zatím jedinými Čechy, kteří podepsali smlouvu v elitní lize. Bohumil Brhel, třetí český jezdec v seriálu Grand Prix, se na ostrovy zatím nechystá.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze