Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dryml neví, zda domácí Grand prix stihne

25 2003
Praha - Na sobotu 6. září se chystá velká slavnost pro fanoušky ploché dráhy. Na pražské Markétě se jeden Grand prix České republiky, jeden za závodů devitidílného seriálu mistrovství světa jednotlivců. Zda se bojů zúčastní současná česká plochodrážní jednička Lukáš Dryml, se však zatím neví.

Důvodem je Drymlovo zranění, které si přivodil v nedělním kvalifikačním závodě mistrovství světa v anglickém Poolu.

"Brácha má přetrhané vazy v kotníku a doktoři při operaci zjistili, že tam byly i úlomky kostí," řekl Lukášův bratr Aleš Dryml. "Lukáš se chce dát do pořádku, vysadí švédskou i anglickou ligu a veškeré úsilí vrhne do zajištění účasti na příští Grand prix," dodal Aleš Dryml.

Pořadatelé udělili divoké karty domácím závodníkům Aleši Drymlovi a Josefu Francovi. "Chceme podpořit mladou krev. Je to sázka na černé koně. Oba kluci jsou totiž v dobré formě," řekl Petr Ondrašík, jeden z organizátorů soutěže.

Dobrou formu má i Bohumil Brhel.

"Závody se nám zatím pokaždé vydařily, doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat," uvedl dále Ondrašík. "Účastníci závodu budou přijati pražským primátorem, tím se zvýší prestiž," řekl.

"Zájem je velký, zejména o místa na tribunách. Očekáváme, že až šedesát procent návštěvníků bude ze zahraničí," doplnil Ondrašík.

Lukáš Dryml při závodě Grand Prix na pražské Markétě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze