Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dryml: Nechci jet pouze dvakrát

6 2003
Pardubice - Na vnitřku Lukáš Dryml, u mantinelu jeho bratr Aleš. Tak mělo vypadat postavení na startu druhé jízdy sobotního závodu plochodrážního Grand Prix na pražské Markétě. Lukášovo zranění kotníku však bratrský souboj zrušilo. "Je to velká škoda, mohlo to být hodně zajímavé," zalitoval Aleš Dryml.

Zatímco jeho mladší bratr je už druhým rokem stálým členem elitní plochodrážní společnosti, on ji okusí teprve podruhé v kariéře. Stejně jako vloni se na start dostane díky divoké kartě od pořadatele.

Loňská premiéra však pro něj skončila zklamáním. Po dvou jízdách, v nichž vždy skončil poslední, mohl balit. "Vloni jsem byl pod velkým tlakem, nervově jsem to nezvládl," vzpomněl Aleš Dryml.

Dnes chce jít na start s klidnou hlavou. "Půjdu do toho jako do každého jiného lepšího závodu. Chci to brát naprosto v pohodě," tvrdí starší z Drymlů. "Nemám co ztratit, můžu jen něco ukázat. Doufám, že letos mi vyjde závod lépe než vloni."

Co to znamená převedeno na řeč výsledků? Jaké má ambice? "Určitě nechci jet jenom dvakrát," usmál se Aleš Dryml. "Cítím, že mám formu. Třeba ve švédské lize jsem se nyní dostal na vysokou úroveň."

Na úvod ho čeká velice náročná jízda. Nastoupí proti Noru Holtovi a Poláku Protasiewiczovi, devátému a třináctému muži aktuálního pořadí Grand Prix. A čtvrtým do party bude jeho reprezentační kolega Topinka.

"Pojedu od prken, což vloni byla docela nevýhoda," povzdechl si Dryml. "Ze stejné pozice ale budou startovat v dalších jízdách i Brhel a Franc. Snad nám ji pořadatelé tentokrát připraví tak, aby byla výhodná," doufá pardubický plošinář.

Zatímco loňský a letošní start na pražské Markétě jsou pro Aleše Drymla pouhým nakouknutím mezi světová plochodrážní esa, v příštím roce už mezi ně bude patřit nastálo. Jistotu má už od poloviny srpna, kdy si ve finále kvalifikace mistrovství světa v anglickém Poolu zajistil stálé místo v příštím Grand Prix.

V Praze tak může starší z Drymlů poslat svým budoucím soupeřům vizitku. "Určitě se chci předvést co nejlépe," potvrdil Aleš Dryml.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze