Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dryml dožene závodní manko na Novém Zélandu

23 2004
Pardubice - Motocykl už poslal lodí napřed, teď vyráží sám. Po startech na australském turné Ivana Maugera v minulých letech tentokrát míří pardubický plošinář Lukáš Dryml ještě o kousek dál. Přelom roku prožije na sousedních ostrovech na Novém Zélandu. A nebude tam rozhodně odpočívat.

„Letos jsem odjel méně závodů než v předchozích sezonách. Proto jsem tuto možnost jen uvítal,“ prohlásil mladší z bratrské dvojice. „Budu rozjetý, než vyrazím závodit v anglické lize. Můžu si vyzkoušet i techniku a bude to i dobrá relaxace v teple,“ dodal jezdec, který před několika dny podepsal smlouvu s britským Oxfordem.

Na Novém Zélandu stráví měsíc a půl. Závodů si užije více než dost. Během necelých čtyř týdnů jich odjede jedenáct. Úvodní tři podniky ho čekají od 28. do 30. prosince.

„Začátek je pořádně našlapaný,“ podotkl Dryml. „Ale vůbec mi to nevadí. Kdybychom závodili obden, bylo by to horší. Takhle se aspoň můžu podívat po Zélandu.“

Závody u protinožců by pro něho měly být příjemným startem do nové sezony. Nečeká ho v nich silná konkurence. „Bude to tak i lepší. Nerad bych se přetěžoval a riskoval zranění,“ řekl Dryml. „Na některých oválech jsou totiž podobně jako v Austrálii betonové mantinely, neboť na nich závodí i auta. Člověk se může snadno zranit.“

Pardubický jezdec by měl být na startu jedním ze dvou cizinců. Tím druhým bude Maďar Attila Stefani. „Ještě se hovořilo o Slovinci Mateji Ferjanovi a Angličanu Scottu Nichollsovi. Zřejmě tam ale asi ani jeden z nich nebude,“ uvedl Dryml. „Většinu jezdců budou tvořit Novozélanďani a pár Australanů. Konkurence zřejmě nebude moc našlapaná.“

První polovinu své závodní porce absolvuje Dryml na jižním ostrově v Christchurch a okolí. Poté se přesune na severní část Nového Zélandu do Aucklandu, kde by měl 22. ledna naposledy závodit.

„Zůstanu tam ale ještě další čtrnáct dnů. Chci se trošku odreagovat a samozřejmě i zapracovat na fyzičce,“ pronesl Lukáš Dryml.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze