Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Drtí volejbalisty Ústí televizní komplex?

České Budějovice - Ústí nad Labem, Zach (vpravo) a Holčík - Českobudějovický volejbalista Zach se snaží v utkání 14. kola extraligy zakončit útok svého týmu přes blok ústeckého Holčíka. | foto: MF DNES

13 2006
Ústí nad Labem - Kamera, klapka, hrajeme! A prohrajeme... Televizní zápasy jsou pro ústecké volejbalisty zakleté. Čtyřikrát po postupu do extraligy nastoupili před kamerami, čtyřikrát padli. "A navíc jsme v televizi nevyhráli ještě ani jeden set. Už to začíná smrdět komplexem," děsí ústeckého trenéra Michala Nekolu.

Poslední příklad? Pondělní duel Českých Budějovicích - jasná záležitost 0:3 (11, 20, 18). I předchozí podzimní přenos dopadl v domácí hale se stejným soupeřem stejně. A v loňské extralize takhle Ústí ztratilo i partie v Opavě a v Kladně.

Kdo by si chtěl udělat obrázek o ústecké výkonnosti jen skrz obrazovku, musel by se zhrozit. Přitom jinak tým nehraje špatně, soupeře na své úrovni přehrává, kolikrát ústečtí diváci burácí nadšením.

"Bohužel naše výsledky před kamerami jsou katastrofální. A co víc, katastrofální jsou i výkony," nezapírá kouč Nekola. "Nevím, jestli kluci nemají strach, neumím si to nějak vysvětlit. Letos podáváme slušné výkony a teď taková rána. Fyzicky jsme připravení dobře, ale nezvládáme to psychicky. Jak zjistíme, že jsme v televizi, je konec!"

Podle generálního manažera klubu Miroslava Přikryla nejsou "televizní" porážky už jen shodou náhod.

"Vysvětluji si je tím, že jsme pokaždé hráli se soupeřem, který patří ke špičce českého volejbalu," uvažuje Přikryl.

"K tomu můžu připojit i nervozitu mladších hráčů z přenosu. Spíš by nám v televizi vyhovoval zápas se soupeřem na naší úrovni než s favoritem," žádá.

Ekonomická poučka říká, že i špatná reklama je reklama. "Ale já nevím, jestli nám naše vystoupení něco přineslo," vrtí hlavou Nekola.

Šéf klubu Přikryl je naopak rád, když své mužstvo vidí v televizi. "Jde o propagaci ústeckého volejbalu, našeho města i celého kraje. Určitě to má svůj ohlas," míní.

Když jedná se sponzory, zmíní se jim, že se jejich logo objevuje na obrazovce. Ať již na dresu, nebo na reklamních panelech v ústecké hale.

"Ale že by se sponzoři sami hlásili kvůli tomu, že se ukazujeme v televizi, to ne. Takový přímý dopad to nemá," tvrdí Přikryl.

Když Nekola hodnotí zápas v Budějovicích, vytýká hráčům bezzubý útok. "A bez něj se zvítězit nedá. Po slušných dvou setech s Ostravou takový výpadek...," nechápe. "Libero Kopáček odvedl svůj vysoký standard a Sobotka to trochu pozvedl, jenže on jako středový hráč útok tolik neovlivní. Ostatní zklamali. Ani oba univerzálové, ani tři smečaři prapor nezvedli."

Chyběl nahrávač Repák. "Ale ani on by to nezlepšil," nenamlouval si Nekola. Příští čtvrtek Ústí hostí Liberec, to je jeho poslední zápas roku. Po vánoční přestávce vkročí do extraligy extrémně důležitou partií v Brně, na programu je 6. ledna.

"Proti Liberci pro mě bude dostačující, když předvedeme dobrý až nadprůměrný výkon. Nebude-li to stačit na výhru, zlobit se nebudu. Soupeř je totiž dobrý," hlásí Nekola. Šance Ústí se zajisté zvýší - zápas totiž televize nevysílá.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze