Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dřinu florbalistů Pepina vedl specialista

14 2006
Ostrava - Tak tvrdou letní přípravu jako letos ještě extraligoví florbalisté FBC Pepino Ostrava dosud nikdy neabsolvovali. "Byla to ta nejkvalitnější příprava v historii klubu," řekl manažer Rolf Franke. "Sehnali jsme totiž klukům specialistu." Vedení florbalového klubu oslovilo kondičního trenéra Ladislava Grubera.

"Dělal už fyzickou přípravu několika hokejistům, i hráčům NHL, měli jsme na něj samé pozitivní ohlasy," poznamenal Franke.

"A připravil nám velmi zajímavou a pestrou přípravu."

Jeden trénink pod vedením kondičního specialisty Grubera si vyzkoušel i manažer florbalistů. "Prý to bylo jen na zahřátí, ale já jsem se po čtyřiceti minutách spinningu odplazil," usmál se Rolf Franke.

"Byla to nejtvrdší, ale také nejlepší letní příprava, kterou jsem v Pepinu prošel," řekl kapitán ostravského florbalového celku Tomáš Chrápek. "Střídali jsme běhání, posilovnu, spinning, bazén," líčil Chrápek. "Kluci přece jen nejsou jako hokejisté zvyklí na tak extrémní zátěž, ale pochvalovali si to," podotkl manažer Franke.

Vedení florbalového Pepina proto navrhlo trenéru Gruberovi, aby se extraligovému týmu věnoval také během sezony. "Vzal si nějaký čas na rozmyšlenou, ale naši nabídku přijal," uvedl Franke. "Kromě normálních tréninků se s ním budou kluci pravidelně jednou týdně věnovat strečinku."

Hlavní kouč Pepina Petr Koutný byl spokojený také s herní přípravou.

"Na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze jsme byli nejlepší z Čechů, porazili jsme švýcarského mistra i Tatran Střešovice," řekl Petr Koutný.

"Vyřadil nás až výběr finských hvězd Finnsta IBK, ale i s nimi jsme sehráli vyrovnaný zápas. Prohráli jsme až po boji 6:8."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze