Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dřevěnice: první víkend ozdobí hvězdy volejbalu a prezident

Volejbalová Dřevěnice | foto: Ondřej Littera, MAFRA

30 2010
589 družstev, která dorazila v zatím rekordním roce 1987, sice asi letos nepřijede, přesto zítra začne v Dřevěnici u Jičína volejbalový turnaj, který se právem pyšní tím, že je největším a nejznámějším v České republice.

Sedmapadesátý ročník dnes už legendárního turnaje tradičně zahájí víkendem, ve kterém budou ve hře mimo jiné přední domácí družstva a pak také hráči, kterým se daří v prestižních ligách v zahraničí.

Volejbalová Dřevěnice

První ročník se odehrál v roce 1954, zúčastnilo se 16 družstev.
Poprvé nad 100 týmů: 12. ročník (113), nad 200: 16. ročník (205), nad 300: 19. ročník (305), nad 400: 25. ročník (421), nad 500: 29. ročník (511). Rekord: 34. ročník (rok 1987): 589 týmů
Loňský 56. ročník: 300 týmů, kategorii elite mužů vyhrály Benátky n. J., žen Slavia Praha.

Příští týden pak přijde ke slovu masovější část volejbalových klání, v posledních letech se počet družstev za oba víkendy pohybuje kolem tří stovek.

Tahákem prvního soutěžního víkendu bude elitní soutěž mužů. Výčet týmů, a u řady z nich hlavně jmen z jejich soupisek, je opět velmi zajímavý. Tři z nich sice v žádné pravidelné soutěži nenajdete, ale jména vám budou známá. Jsou totiž složeny převážně z reprezentantů, případně hráčů, již hrají v elitních zahraničních ligách.

"Lhota pod Libčiny se Štokrem, Konečným, Holubcem, Boulou a Ogurčákem, Humři Perštejn se Škachem, Popelkou, Králem a Hýský a Viavolley s Jakubem Novotným, Pláteníkem, Cerhou, Burrowem Rosenbaumem," vypočítává šéf soutěžního i organizačního úseku turnaje Václav Nidrle.

Dále se představí i všichni čtyři semifinalisté letošní extraligy (Kladno, Liberec, České Budějovice a Příbram), loňský senzační vítěz turnaje Benátky nad Jizerou, Zlín, Ústí nad Labem, ČZU Praha, divokou kartu dostaly slovenské Malacky.

Turnaje se tradičně zúčastní celá řada osobností. "Velmi pravděpodobně opět přijede prezident republiky Václav Klaus," předpokládá Nidrle.

Volejbalová Dřevěnice 57. ročník

sobota 31. července
Kadeti a junioři (družstva všech soutěží i neregistrovaná) narození 1. 1. 1990 a mladší (začátek 8.00)
Kadetky a juniorky (družstva všech soutěží i neregistrovaná) narozená 1. 1. 1990 a mladší
Muži I. A třída: družstva z extraligy a družstva přihlášená na divoké karty (začátek 11.00)
Muži IV. třída: družstva veteránů nad 40 let (1970 a starší) - začátek v 9.00 hodin

neděle 1. srpna
Muži I. A třídy:
družstva z extraligy a přihlášená na divoké karty (pokračování, finále 14.30)
Muži I. B třídy: družstva 1. a 2. ligy
Ženy I. třídy: družstva extraligy, 1. a 2. ligy

sobota 7. srpna
Muži II. třída:
družstva krajských a městských přeborů a soutěží Ženy II. třída: družstva krajských a městských přeborů a soutěží a neregistrovaná.

neděle 8. srpna
Muži III. třída:
otevřený turnaj družstva mužů všech soutěží i neregistrovaná Mixy: smíšená družstva (4 muži + 2 ženy)Najdete na iDNES.czmobilní verze