Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dredge v Mnichově stále vede, Čejka poskočil na 15. místo

Bradley Dredge v Mnichově vede od úvodního kola

26 2010
I po třetím kole je ve vedení BMW International Open hráč, který byl na prvním místě už na začátku turnaje - Bradley Dredge z Walesu.

Šestatřicetiletý rodák z velšského městečka Tredegar byl před třemi lety v první padesátce světového žebříčku. Od té doby klesl na momentální 173. místo. Na svém kontě má dvě vítězství na European Tour, to poslední se datuje čtyři roky nazpět, kdy triumfoval na European Masters.

V Mnichově má nakročeno k tomu, aby svou sbírku vyhraných turnajů na European Tour rozšířil na tři. Dělí jej od toho nedělních osmnáct jamek.

Bradley Dredge, BMW International Open, 3. kolo

Na BMW International Open si zatím počíná suverénně. Od úvodu turnaje ve čtvrtek dopoledne až dosud je stále na prvním místě. A do finálového kola bude vstupovat se solidním náskokem tří ran.

O tom, jak výborný golf na hřišti Eichenried předvádí, svědčí i to, že za tři dny, tudíž 54 jamek, pouze jedenkrát připisoval ránu, a to ve druhém kole. V sobotu tak opět předvedl hru bez bogey, naopak zahrál pětkrát birdie.

BMW International Open, 3. kolo

Za Dredgem se hráči střídají. Larrazábal, Cabrera-Bello i Whiteford o několik příček klesli, na druhou příčku se tak dostali další golfisté z Britských ostrovů - Angličan Ross Fisher a Simon Thornton z Irska, kteří na Dredgeho ztrácejí již zmíněné tři rány. Naopak náskok jednoho úderu mají před čtvrtým hráčem - Paulem Lawriem ze Skotska. Jeho krajan Peter Whiteford se dělí s Angličanem Davidem Horseym a Španělem Ignaciem Garridem o pátou příčku.

"Nebylo to nejlepší, ale moje krátká hra byla opět dobrá a jsem rád za 67 ran," uvedl Dredge. "Zítra budu pozorně sledoval leaderboard a podle toho se rozhodovat, zda hrát agresivně nebo na jistotu," prozradil svou taktiku.

Ross Fisher, BMW International Open, 3. kolo

Fisher si však na něj věří. "Myslím, že jsem schopen zahrát hodně blízko šedesáti ranám. Cítím to v sobě," uvedl 39. hráč světa.

V cestě leaderboardem vzhůru pokračoval český rodák Alex Čejka, nyní už je na 15. příčce a na Dredgeho ztrácí sedm ran. Německý reprezentant zahrál v sobotu stejně jako v pátek 67 ran, došel k nim však jinou cestou. Zatímco v pátek střídal lepší chvíle s horšími, v sobotu nemusel ani jednou připisovat ránu. Naopak zahrál pět birdie, z toho čtyři na první devítce.

Alex Čejka, BMW International Open

Čejka je nejlepším domácím hráčem, světová jedenáctka Martin Kaymer je na 28. místě. Veterán Bernhard Langer okupuje 57. příčku, Marcel Siem dokonce až 63. místo.

Nejlepší výkony dne předvedli novozélandský mladík Danny Lee a Francouz Raphaël Jacquelin. Oba hřiště v Mnichově obešli za 65 ran. Zatímco prvně jmenovaný zahrál pět birdie a dokonce i eagle, Jacquelin nastřílel sedm birdie. Lee se díky tomu dělí s Čejkou o patnáctou příčku, Jacquelin je osmnáctý.

BMW International Open - po 3. kole

1. Bradley Dredge (Wales) -18
2. Ross Fisher (Anglie), Simon Thornton (Irsko) -15
4. Paul Lawrie (Skotsko) -14
5. David Horsey (Anglie), Peter Whiteford (Skotsko), Ignacio Garrido (Španělsko) -13
8. Jame Elson, Paul Waring, Kenneth Ferrie (všichni Anglie), Rafael Cabrera-Bello, Pablo Larrazábal (oba Španělsko), Markus Brier (Rakousko), Charl Schwartzel (JAR) -12

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze