Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři starty, tři výhry. Jobánek dál vládne Obří verzi Drásala

VÍTĚZNÝ HATTRICK. Tři starty, tři výhry. Jan Jobánek si Obří verzi Drápala absolutně podmanil. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

27 2016
Ještě při vjezdu do cílového areálu v zámeckém parku se ohlédl za sebe. Až pak si byl jistý. Zvedl ruce nad hlavu a na prstech ukázal trojku. Tři starty a tři výhry. Jan Jobánek si Obří verzi Drásala naprosto podmanil. Po dvou pohodových triumfech však musel letos podstoupit vyrovnaný souboj s Janem Fojtíkem oblékajícím dres domácí stáje.

„Jednoznačně nejtěžší ročník. Změny, které udělali bratři Fojtíkové, trať ztížily. I soupeři byli silnější a do posledních minut nebylo rozhodnuté,“ odfoukl si Jobánek po projetí 177 kilometrů.

Nejtěžší tuzemský bikemaraton zvládl v čase 7 hodin, 52 minut a 48 vteřin. Jan Fojtík zaostal o pouhých 36 vteřin.

„Snažil jsem se ujet už v posledním větším stoupání, ale dlouho vzdoroval a dlouho byl mezi námi stejný rozdíl. Nemohl mě sjet, já mu ujet, takže to byl pořád souboj na ostří nože,“ vysekl Jobánek poklonu svému největšímu sokovi.

„Je to perfektní vytrvalec. Umí jet dlouhou dobu vysoké tempo. Nepropadá krizím, má toho hodně najetého. A Drásala má rád, je to pro něho srdcovka, takže se tady snaží podat vždycky co nejlepší výkon,“ ocenil triumfátora stříbrný Fojtík

Zatímco mezi nimi zuřila na trati těžká bitva, v cíli se už radoval vítěz klasického Drásala. Loňské druhé místo vylepšil Pavel Skalický.

„Byl to můj první cíl sezony. A tím, že je Pavel Boudný na mistrovství světa, měl jsem to o něco lehčí,“ připomněl Skalický, že titul neobhajoval vítěz minulých dvou ročníků.

Skalický i Jobánek poměrně výrazně – 19 a 15 minut – zaostali za loňskými nejlepšími časy. Důvod už naznačil Jobánek. Organizátoři zařadili nový 50kilometrový úsek, který obě trasy prodloužil o dva kilometry a zvedl je třeba ke zřícenině hradu Lukov.

„Letošní ročník se mi líbil více, protože je techničtější a hravější,“ zhodnotil změnu druhý z klasického závodu Marek Rauchfuss.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze