Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Drama při Českém poháru silničářů, do závodníků najel motorkář v protisměru

František Klouček zvítězil v závodě Českého poháru v Příbrami, který ale výrazně ovlivnila srážka několika cyklistů s motorkářem. | foto: Patrik Pátek

22 2010
Sobotní závod Českého poháru v silniční cyklistice v Příbrami výrazně poznamenala nepředvidatelná událost. Několik cyklistů se čelně srazilo s motorkářem, který jel v protisměru a nejméně sedm z nich utrpělo zranění.

Nejhůře dopadl Srb Nebojsa Jovanovič ze Sparty Praha, loňský vítěz závodu, který po kolizi podle týmového webu letěl i s kolem pět metrů vzduchem. Ze srážky vyvázl s komplikovanou zlomeninou klíční kosti, která vyžaduje operaci, krom toho má tržné rány na rukou i nohou.

"V tom úseku nebylo zrovna nejlépe vidět. Nebojsa se s tím motorkářem srazil čelně. Jediné, v čem měl určitě kliku, že pak každý padal alespoň na jinou stranu. Jinak si to ani nechci představit," uvedl pozdější vítěz závodu František Klouček z PSK Whirlpool-Author na webu nejlepší domácí stáje. "Ostatní pak vletěli do motorky. Bylo to v době, kdy se už začalo trochu jet, takže v padesátce to bylo určitě," dodal.

Vážná zranění utrpěl podle internetové stránky PSK Whirlpool-Author také Lukáš Heinrich z Forman Cycling Teamu. Na místě nehody zasahovaly tři sanitky a závod byl zhruba na hodinu přerušen. Jovanovičovi kolegové a někteří další cyklisté odstoupili, zbytek pelotonu se za policejní asistence vydal znovu na trať.

"Asi hodinu jsme stáli a řešili, co dál. Chápu, že mnozí už neměli chuť pokračovat. Sparta a Kolokrám se rozhodly, že už nepojedou," řekl Martin Mareš z PSK Whirlpool-Author po zkráceném závodě, který byl původně vypsán na 160 km.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze