Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dráhoví cyklisté Bláha a Hačecký vybojovali stříbro na MS v Cali

Martin Bláha (vlevo) a Vojtěch Hačecký na stupních vítězů společně se španělskými mistry světa Davidem Muntanerem a Albert Torresem, a také bronzovými Švýcary Stefanem Küngem a Therym Schirem. | foto: Reuters

3 2014
Dráhoví cyklisté Martin Bláha a Vojtěch Hačecký získali na MS v kolumbijském Cali stříbro v bodovacím závodě dvojic madisonu. Titul slaví Španělé David Muntaner a Albert Torres.

Bláha má v této disciplíně třetí medaili z MS - v roce 2009 byl třetí a v roce 2011 druhý s Jiřím Hochmannem.

Bláha s Hačeckým byli v závodě na 50 kilometrů jednou ze čtyř dvojic, kterým se podařil únik a jež absolvovaly plný počet 200 kol. Z deseti hodnocených sprintů čeští jezdci vyhráli hned ten první a bodovali ještě v dalších čtyřech. Ziskem 12 bodů zaostali o šest za Španěly, kteří si připsali tři dílčí prvenství.

Třetí skončili Švýcaři Stefan Küng a Thery Schir (7 bodů) a plný počet kol odjeli také čtvrtí Rakušané Andreas Graf, Andreas Müller (2).

Konečné pořadí ale nebylo dlouho známé. Bezprostředně po závodě se z titulu radovali favorizovaní Belgičané Jasper de Buyst a Kenny de Ketele. Na kontě měli suverénně nejvíc bodů (31), ale rozhodčí nakonec po zdlouhavém přezkoumávání videozáznamu uznali protest švýcarské výpravy. Podle něj Belgičané na rozdíl od úspěšného kvarteta nezískali celé kolo náskok, ale dostihli jen skupinu pronásledovatelů. Belgičanům proto odepsali jedno kolo, což pro ně znamenalo pád na páté místo.

Bláha s Hačeckým zůstali jedinými českými medailisty v Cali. Jarmila Machačová při obhajobě titulu v bodovacím závodě obsadila 15. místo. V posledním dnu soutěží neuspěli ve sprintu Pavel Kelemen a Adam Ptáčník, kteří po nezdaru v prvním kole vyřazovacích jízd obsadili na základě časů z kvalifikace 17. a 23. místo.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice

Cali (Kolumbie)

Muži:
Sprint - finále:
Pervis (Fr.) - Botticher (Něm.) 2:0, o 3. místo: Dmitrijev (Rus.) - Glaetzer (Austr.) 2:0, ...17. Kelemen, 23. Ptáčník (oba ČR).
Madison (bodovací závod dvojic):
1. Muntaner, Torres (Šp.) 18, 2. Bláha, Hačecký (ČR) 12, 3. Küng, Schir (Švýc.) 7.

Ženy:
Keirin:
1. Vogelová (Něm.), 2. Mearesová (Austr.) -0,085, 3. Jamesová (Brit.) -0,140.
Omnium: 1. Hammerová (USA) 14, 2. Trottová (Brit.) 20, 3. Edmondsonová (Austr.) 24.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze