Jarmila Machačová

Jarmila Machačová | foto: Reuters

Dráhařka Machačová vyhrála Světový pohár v bodovacím závodě

• 2
Česká reprezentantka v dráhové cyklistice Jarmila Machačová vyhrála celkové hodnocení Světového poháru v bodovacím závodě. Ve víkendovém třetím dílu seriálu v kolumbijském Cali jí k triumfu stačilo desáté místo, protože tento týden v Los Angeles se už ženská bodovačka nepojede.

Jedenatřicetiletá Machačová, jež v této disciplíně získala v roce 2013 titul mistryně světa, skončila v prvním bodovacím závodu v listopadu v Apeldoornu třetí a v součtu s desátým místem z Cali získala 625 bodů. Druhá skončila s 510 body Lotte Kopecká z Belgie.

Šanci na celkový triumf má i Tomáš Bábek v keirinu. V Cali obsadil třicetiletý sprinter třetí pozici, navázal na listopadové triumfy v Glasgowě a Apeldoornu a po třech ze čtyř závodů stále vede hodnocení disciplíny.

Světový pohár v dráhové cyklistice v Cali

Muži
Sprint - finále:
Dmitrijev (Rus.) - Niederlag (Něm.) 2:0 (10,253, 10,456), o 3. místo: Jakuševskij (Rus.) - Vigier (Fr.) 2:0 (10,344, 10,449), ...10. Kelemen, 25. Sojka (oba ČR).

Madison: 1. Von Folsach, Larsen (Dán.) 64, 2. English, Downey (Ir.) 55, 3. Sazanov, Manakov (Rus.) 32, ...Pietrula, Spudil (ČR) nedokončili.

Ženy
Keirin:
1. Vogelová (Něm.), 2. Bayonaová (Kol.), 3. Degrendeleová (Belg.).

Bodovací závod: 1. Cureová (Austr.) 20, 2. Hammerová (USA) 15, 3. Frapportiová (It.) 13, ...10. Machačová (ČR) 5.

Stíhací závod družstev - finále: Austrálie 4:25,821 - Itálie 4:33,195, o 3. místo: Kanada 4:25,789 - Francie 4:33,084.