Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dragoni porazili v Praze Rusko

4 2006
Praha - Kdo šel o víkendu kolem Žlutých lázní a netušil, co se tam děje, asi se nestačil divit. Zvuky bubnů, řev lidí, pískání a potlesk. To vše doprovázelo mistrovství Evropy dračích lodí, které hostila Praha. Ti, kdo se přišli na závody podívat, nelitovali.

Vidět, jak se podle pokynů bubeníků na přídi lodi zdobené dračí hlavou zanořuje současně dvacet pádel do vody a jak se v cíli bojuje o každý centimetr, opravdu stálo za to.

Ve Žlutých lázních se českým dragonům dařilo. V pátek vyhrála dvoukilometrový závod ženská i mužská posádka. V sobotu muži triumfovali i na trati 200 metrů.

Diváky na závody přilákala i účast známých hvězd v českém dragon týmu: veslař Václav Chalupa či kanoista Martin Doktor, který jezdí už od roku 2002. "Původně jsem z toho nebyl úplně nadšený, ale nechal jsem se ukecat a byl to super zážitek," vzpomíná Doktor.

Od té doby se rád zapojuje do závodů a rád vyhrává. Stejně jako v Praze. "Včera jsme vyhráli, to bylo super, makali jsme. Dneska to je dvoustovka, to je hodně krátká trasa. Myslím si, že to bude velice těsný," říkal Doktor před sobotním finále.

 V tu dobu netušil, jak budou jeho slova pravdivá. V závěru totiž svedli čeští dragoni veliký souboj s ruskou posádkou. V cíli sice zvedali Češi vítězoslavně pádla nad hlavu, ale o výsledku musela rozhodnout až cílová fotografie. "Trochu jsme machrovali, protože jsme si mysleli, že jsme tam. Ale jistotu jsme neměli," přiznal český kapitán Petr Procházka.
 
Po chvíli čekání se rozsvítila tabule s výslednými časy a vzápětí vypukla obrovská česká radost, ale i úleva. Český tým zvítězil o pouhé čtyři setiny sekundy. "Vyhrát doma v takovýmhle sportu a nad Ruskem, to je úžasné. Věděli jsme, že jsou dobří, a chtěli jsme je překvapit. To se nám podařilo," řekl Procházka.
 
Závodníkům hodně pomáhala i podpora fanoušků. "Je to takový kanoistický publikum, většinu z těch lidí znám. Ale líbí se mi, že se nestydí křičet a že český posádky hodně povzbuzují a pomáhají jim," chválil Procházka diváky.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze